Ferie zimowe 2016 w Ossolineum

Ferie 2016

Ferie 2016

Zakład Narodowy im. Ossolińskich i Muzeum Pana Tadeusza zapraszają dzieci w wieku od 6 do 10 lat na bardzo ciekawe warsztaty.

Zajęcia są bezpłatne, odbywają się o godz. 11.00 w poniedziałek i wtorek w pierwszym tygodniu ferii oraz w czwartek i piątek w drugim tygodniu.

Cykl ten jest zapowiedzią działalności edukacyjnej w Muzeum Pana Tadeusza Ossolineum, które otwarte zostanie w kwietniu 2016 roku.

Program:

Poniedziałek, 1 lutego:
Przez łąki do gwiazd. O „kraju lat dziecinnych” nie tylko w Panu Tadeuszu

W czasie warsztatów dzieci poznają atmosferą świata przedstawionego w „Panu Tadeuszu”, gdzie niezwykle ważną rolę odgrywa przyroda. Uczestnicy, inspirując się motywami z poematu, będą mogli stworzyć własny „kraj lat dziecinnych”, w którym będzie zarówno rozgwieżdżone niebo jak i kwitnąca łąka, dzięki ich kreatywności powstaną niezwykłe kolaże i gwiazdozbiory…

Wtorek, 2 lutego:
Tu Radio Wolna Europa” czyli historia buczącego radia

Czym była „żelazna kurtyna”, dlaczego radio buczało i czemu słuchano go w tajemnicy? W czasie zajęć dzieci poznają niezwykłą historię Radia Wolna Europa i jego wieloletniego dyrektora Jana Nowaka Jeziorańskiego, wezmą też udział w zabawach interaktywnych i warsztatach plastycznych.

Czwartek, 11 lutego:
On nigdy się nie nudził. Opowieść o Władysławie Bartoszewskim

Dlaczego ludzie się nudzą? Czy naprawdę można się nie nudzić? A czy dobrze jest mieć ciekawe życie? Na te i inne pytania odpowiemy sobie w czasie feryjnego spotkania, poświęconego nieprawdopodobnie niezwykłemu życiu Władysława Bartoszewskiego. W trakcie spotkania dzieci wykonają pracę plastyczną.

Piątek, 12 lutego:
Kiedy zapadnie zmierzch czyli o tym jak kiedyś bawiły się dzieci w szlacheckim dworku

Podczas zajęć przeniesiemy się w czasie do dworku szlacheckiego, sprawdzimy jak bawiono się cynowymi żołnierzykami, co to były frygi i z czego zrobione były lalki? Dzieci zabawią się również w teatr, a następnie stworzą swoją własną kukiełkę.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 71 335 64 83 (pn. – pt. od 8.00 do 15.00), bądź mailowa: edukacja@znio.pl

Zajęcia trwają około godziny, odbywają się w gmachu głównym Ossolineum, ul. Szewska 37.
Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

Zdjęcia z zajęć, które odbyły się 14 stycznia 216 r.

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji