Święto Wrocławia na plakacie – wystawa plenerowa

Wystawa prezentuje plakaty ze zbiorów Działu Dokumentów Życia Społecznego ZNiO oraz Gabinetu Kultury Współczesnej Wrocławia.

Ogród Barokowy ZNiO, 8 maja-8 czerwca 2014 r.


Na wystawie zaprezentowane zostaną 32 plakaty charakteryzujące się wysokim poziomem artystycznym. Barwne motywy nawiązują  do architektury, dziejów i symboliki Wrocławia. Są to prace najznakomitszych polskich, w tym wrocławskich grafików, m.in.: Jana Jaromira Aleksiuna, Andrzeja P. Batora, Macieja Urbańca, Eugeniusza Geta-Stankiewicza, Romana Kowalika. Termin wystawy wiąże się z majowymi obchodami Dni Wrocławia organizowanymi początkowo z okazji zakończenia II Wojny Światowej i Dnia Zwycięstwa. Obecnie jest to Święto Wrocławia, obchodzone w dniu patrona miasta św. Jana Chrzciciela, czyli 24 czerwca.

Internetowa odsłona wystawy dostępna będzie niebawem pod adresem: www.swietowroclawianaplakacie.pl. Jest to wersja rozszerzona, bogatsza zarówno o materiał tekstowy, jak i fotografie, plakaty, afisze, które dokumentują różnorodność propozycji kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych przygotowanych dla wrocławian.

Wystawa sztuki plakatowej związanej z historią Wrocławia dobrze wpisuje się w projekt Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016

Autorzy wystawy: Iwona Zygmuntowicz, Andrzej Kraska-Lewalski, Liliana Nawrot-Łakomiec, Barbara Otfinowska, Tadeusz Skowroński; projekt graficzny: Zofia Jaros

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Zbiory. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.