Pomoc dla lwowskich instytucji kultury

Dzięki pomocy logistycznej Międzynarodowego Centrum Budownictwa w Warszawie, 28 kwietnia do Lwowa dotarły ognioodporne szafy pancerne, skrzynie aluminiowe i specjalistyczne materiały do ochrony obiektów bibliotecznych i muzealnych, które mają pomóc w zabezpieczaniu zbiorów Lwowskiej Narodowej Naukowej Biblioteki Ukrainy im. W. Stefanyka, Lwowskiego Muzeum Historii Religii i Centralnego Państwowego Archiwum Historycznego Ukrainy we Lwowie.

Zakład Narodowy im. Ossolińskich podpisał trójstronne umowy z powyższymi instytucjami i szwajcarską fundacją The International alliance for the protection of heritage in conflict areas (ALIPH), która sfinansowała zakup materiałów i sprzętu do zabezpieczania zbiorów.  Ossolineum pełniło rolę koordynatora projektu, realizując zamówienie niezbędnych materiałów i sprzętu. W czasie realizacji zamówienia na ogniotrwałe szafy pancerne,  firma Hartmann Tresore Polska przekazała Bibliotece im. Stefanyka darowiznę w postaci dodatkowych szaf pancernych.

Działania Ossolineum odbywają się w porozumieniu z Centrum Pomocy dla Kultury na Ukrainie powołanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które koordynuje całość działań w zakresie przekazywania sprzętu do zabezpieczenia zbiorów i pomocy dla ukraińskich instytucji kultury.

Wszystkie materiały dotarły już na miejsce
https://www.facebook.com/StefanykLibrary/posts/3192211771067314

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.