Ars Cantus kolejny raz w Ossolineum

Antyfonarz łaciński, XIV w., Dział Rękopisów ZNiO

Zapraszamy na kolejny występ Zespołu Muzyki Dawnej Ars Cantus.

17 listopada 2019 roku (niedziela) o godz. 18.00 w Auli ZNiO odbędzie się koncert monograficzny pokazujący przekrój twórczości Guilaume de Machauta, jednego z najwybitniejszych kompozytorów XIV-wiecznej Francji. Usłyszymy motety łacińskie, ronda, ballady, lais w jezyku starofrancuskim. Będzie to spotkanie z niezwykle wyrafinowaną polifonią i kunsztowną harmonią. W koncercie bierze udział trójka śpiewaków z towarzyszeniem fidelu, pozytywu i fletu prostego.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.
Zapraszamy

https://www.facebook.com/arscantus.wroclaw/

Zespół Ars Cantus powstał w roku 2000 jako grupa wokalna związana z Wrocławskimi Kameralistami, pracująca pod kierownictwem artystycznym Tomasza Dobrzańskiego.

Wykonuje muzykę dawnych epok od średniowiecza, do wczesnego baroku. W roku 2001 na XI Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie za wykonanie średniowiecznych pieśni ze zbioru Carmina Burana zespół został uhonorowany nagrodą im. Zofii Rayzacherowej „za największą indywidualność artystyczną w dziedzinie muzyki dawnej”. W roku 2011 zespół otrzymał nagrodę im. Adama Jarzębskiego „dla najlepszego wykonawcy na XX Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie za wykonanie programu „Mikołaj z Radomia – opera omnia”.

Koncert towarzyszy wystawie „Średniowieczne skarby Ossolineum”, trwającej do 15 grudnia 2019, czynnej w soboty-niedziele, w g. 10-18, Sala pod Kopułą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.