Ars Cantus w Ossolineum

Średniowieczny kodeks iluminowany

Zapraszamy na wyjątkowy koncert znakomitego wrocławskiego Zespołu Muzyki Dawnej  Ars Cantus, który wykona pieśni średniowieczne z rękopisu Carmina Burana.

19 października (sobota) 2019, g. 17.00, Refektarz Ossolineum

Zespół Ars Cantus powstał w roku 2000 jako grupa wokalna związana z Wrocławskimi Kameralistami, pracująca pod kierownictwem artystycznym Tomasza Dobrzańskiego.

Wykonuje muzykę dawnych epok od średniowiecza, do wczesnego baroku. W roku 2001 na XI Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie za wykonanie średniowiecznych pieśni ze zbioru Carmina Burana zespół został uhonorowany nagrodą im. Zofii Rayzacherowej „za największą indywidualność artystyczną w dziedzinie muzyki dawnej”. W roku 2011 zespół otrzymał nagrodę im. Adama Jarzębskiego „dla najlepszego wykonawcy na XX Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie za wykonanie programu „Mikołaj z Radomia – opera omnia”.

Koncert towarzyszy wystawie „Średniowieczne skarby Ossolineum”, trwającej do 15 grudnia 2019, czynnej w soboty-niedziele, w g. 10-18, Sala pod Kopułą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.