Tablica z plakietkami, nalepkami i przypinkami wykonana przez Geta i Michała Kasprowskiego (współrealizator)

Stworzona przez Eugeniusza Geta Stankiewicza, przy współpracy Michała Kasprowskiego, tablica to dzieło unikatowe i jedyne w swoim rodzaju. Niepowtarzalne… W przeważającej większości znajdują się na niej plakietki i nalepki autorstwa samego Geta. Kilkanaście znaczków zostało zebranych przez Artystę przy okazji odwiedzenia różnych miejsc i znalezieniu się w nieprzewidzianych sytuacjach. Ich tematyka obraca się wokół erotyki, polityki, kultury i życia codziennego.

Prezentowana kolekcja pokazuje, w przeważającej większości, przypinki i nalepki towarzyszące imprezom kulturalnym odbywającym się we Wrocławiu i w Polsce, głównie w latach 1974-1976. Te miniaturowe dzieła sztuki z czasem ewaluowały i przybierały większa formę, stając się plakatami. Znajdują się na niej także znaczki wykonane dla Wrocławskich Zakładów Elektronicznych – MERA ELWRO, w których studiu graficznym Get pracował na początku lat 70. XX w.

Wszystkie fotografie tablicy i zbliżeń pojedynczych obiektów na niej prezentowanych, wykonał Andrzej Niedźwiecki.

 

 

Tablica, obecnie przechowywana w Dziale Dokumentów Życia Społecznego ZNiO, powstała w latach 1969-1979. Jest drewniana, składana w formie dyptyku, o wymiarach 100×100 cm, na której znajduje się 217 znaczków, plakietek i nalepek.

 

opisy: Małgorzata Skotnicka-Palka | Dział Dokumentów Życia Społecznego

tekst: Iwona Zygmuntowicz | Dział Dokumentów Życia Społecznego

 

 

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji