Dni Oświaty, Książki i Prasy

Obchody Dni Oświaty, Książki i Prasy miały charakter ogólnopolski. Stały się także imprezą, która na stałe wpisała się w tradycję Dni Wrocławia. Zaczęto je obchodzić po II wojnie światowej, jednak samo święto wiązało się z rocznicą Konstytucji 3 Maja, która oprócz przemian polityczno-społecznych, wprowadzała także zmiany w oświacie.
Kiermasze organizowane z okazji Dni Oświaty, Książki i Prasy były formą reklamy książki. Targi książki nad fosą były uważane za jedną z najładniejszych wrocławskich majowych imprez, która cieszyła się wśród wrocławian dużą popularnością.
Większości wrocławskich imprez związanych z obchodami Dni Wrocławia patronowały gazety, które staranie opisywały wszystkie wydarzenia, dlatego na targach książki obchodzono jednocześnie Święto Prasy. Charakter obchodów w ciągu lat znacząco się zmienił. Obecnie sympatycy literatury od kilkunastu lat spotykają się między innymi na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek, popularnej wrocławskiej imprezie organizowanej w pierwszych dniach grudnia, gdzie mogą zapoznać się z nowościami wydawniczymi oraz spotkać z autorami książek.

 

 

 

 

FOTOGRAFIE

 

 

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji