Od początku lat 70. XX w. popularną cykliczną imprezą organizowaną zwykle w ramach obchodów Dni Wrocławia był „Fabryczny Maj”, organizowany przez Urząd Dzielnicowy Wrocław – Fabryczna, przy współpracy z domami kultury. W ramach „Fabrycznego Maja” odbywały się wystawy, pokazy lotnicze, turnieje i zawody sportowe, pokazy filmów, kiermasze, występy estradowe, zabawy dla dzieci. Popularne były wystawy przemysłowe, na których można było zobaczyć m. in. szybowiec Cobra, czy model elektrowozu, wykonanego przez Państwową Fabrykę Wagonów Pafawag. Dużą popularnością cieszyły się Nocne Spotkania Literacko-Muzyczne, organizowane od 1977 r. w Osiedlowym Domu Kultury Bakara. Występowali tam głównie twórcy-amatorzy z wrocławskich uczelni.
- Fabryczny Maj z okazji Dni Wrocławia Wystawa Przemysłowa, 7 maja 1972, afisz.
- Fabryczny Maj, 9-11 Maja 1975 roku, plakat.
- Fabryczny Maj 1975, 9-11 V 1975, aut. plakatu B. Krzywicka.
- Fabryczny Maj 1979: wystawa przemysłowa • występy artystyczne • imprezy sportowe i rekreacyjna • spotkanie z ciekawymi ludźmi • filmy • ekspozycje, plakat.
- Fabryczny Maj ’86, 30 maja, 31 maja, 1 czerwca 1986, afisz.
- Święto Wrocławia ’98 na Wrocławskich Osiedlach, 1998, afisz.
FOTOGRAFIE
- Dni Wrocławia, 6-9 maja 1975, autor fotografii S. Kokurewicz. Na zdjęciu: wystawa przemysłowa zorganizowana w ramach Fabrycznego Maja na leśnickim zamku, która towarzyszyła Dniom Wrocławia. Takie imprezy cieszyły się dużym zainteresowaniem wrocławian, ponieważ na tzw. wystawach przemysłowych wrocławskie zakłady pracy prezentowały swój dotychczasowy dorobek oraz miały możliwość pochwalenia się nowymi pomysłami.
- Inauguracja Fabrycznego Maja, 6 maja 1976, autor fotografii Tadeusz Drankowski. Na zdjęciu: otwarcie wielkiej Wystawy Przemysłowej w gmachu NOT. Przecięcia wstęgi dokonali sekretarze dzielnicowi Wrocław Psie Pole i Wrocław Fabryczna – Henryk Gawron i Zdzisław Minkina.
- Inauguracja Fabrycznego Maja, 6 maja 1976, autor fotografii Tadeusz Drankowski. Na zdjęciu: fragment ekspozycji wielkiej Wystawy Przemysłowej w gmachu NOT, którą zaprezentowano podczas Fabrycznego Maja, w ramach Dni Wrocławia.
- Inauguracja Fabrycznego Maja, 6 maja 1976, autor fotografii Tadeusz Drankowski. Na zdjęciu: na inaugurację Fabrycznego Maja, odbywającego się w ramach Dni Wrocławia, na placu Wolności wystąpiły zespoły z Pafawagu. [fotografia wykadrowana]
- Inauguracja Fabrycznego Maja, 6 maja 1976, autor fotografii Tadeusz Drankowski. Na zdjęciu: na inaugurację Fabrycznego Maja, odbywającego się w ramach Dni Wrocławia, na placu Wolności wystąpiły zespoły z Pafawagu.
- Podczas Fabrycznego Maja, odbywającego się co roku w ramach Dni Wrocławia, Wrocławskie Zakłady Elektroniczne Elwro zaprezentowały publiczności swoje produkty, maj 1986, autor fotografii M. Koch. Na zdjęciu: dzieci z rodzicami, podczas dnia otwartych drzwi w Elwro, testują jeden z produktów zakładu.
- Dni Wrocławia oraz imprezy kulturalno-rekreacyjne, 6-23 maja 1988, autor fotografii T. Drankowski. Na zdjęciu: w ramach Dni Wrocławia, jedną z cyklicznych imprez był Fabryczny Maj, którego wydarzenia z czasem wyszły poza obręb dzielnicy Fabryczna, a np. występy muzyczne odbywały się na wrocławskim rynku.