„Budapeszt i Węgry: wielowiekowa tradycja spa” – przewodnik

Okres wakacyjny to czas, gdy niejednokrotnie szukamy inspiracji do planowanych podróży, chcąc jak najwięcej poznać i  zobaczyć. Książka autorstwa Waldemara Kuglera (autora bloga Hungarian Events) pt. „Budapeszt i Węgry: wielowiekowa tradycja spa” to przewodnik, którego zadaniem jest zachęcenie do odwiedzin tego interesującego kraju.

W. Kugler, „Budapeszt i Węgry: wielowiekowa tradycja spa”, Bielsko-Biała, Pascal, 2022

Publikacja, podzielona na kilka tematycznych rozdziałów, m.in.: „Warto wiedzieć” (przyrodniczo, zakupowo etc.), „Musisz wiedzieć” (gdzie zjeść, gdzie spać etc.), „Budapeszt 24 godziny”, pozwala nam w prosty, przyjemny sposób zapoznać się z tym, co, według autora, najciekawsze, najlepsze. On sam już na wstępie tworzy swoisty ranking „The best of Budapeszt i Węgry” z podziałem na kategorie: przyroda, wieże i wieżyczki, miasta, rodzinny wypoczynek.

Najciekawszy wydaje się wspomniany już wcześniej rozdział pt. „Budapeszt 24 godziny”, w którym autor rozpisał całodniową trasę zwiedzania, godzina po godzinie. I tak, możemy zacząć spacer o godzinie 10.00 na Placu Bohaterów, o godzinie 13.00 odwiedzić Parlament, a zakończyć o 21.00 „Wieczorem z Folklorem” w restauracji „Zatroskany juhas”.

Podobną koncepcję przyjął autor przy kolejnej proponowanej trasie – „Średniogórze północne w 48 h”. W przypadku tego scenariusza turyści poruszają się nie tylko w obrębie jednego miasta, a wielu innych miejscowości. Rozpoczynają wycieczkę o 9.00 od miasta Tokaj, a kończą kolacją w lokalu obok wieży telewizyjnej w miejscowości Gyöngyös .

To tylko przykłady tego, co autor zaplanował dla czytelników. Możemy też się dowiedzieć, czy koniecznie musimy spróbować, jak smakują węgierskie wina czy dania z papryką.

Osoby planujące odwiedzić Węgry, które – jak wiadomo – słyną z dobrego wina, pięknych widoków i smacznej kuchni, zachęcamy do dokładniejszego zapoznania się z przewodnikiem. To może być idealny początek spotkań z tym fascynującym krajem.

Tekst – Karolina Biniek (Dział Opracowania Nowych Druków Zwartych)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.