Delegacja z Lwowskiej Narodowej Naukowej Biblioteki Ukrainy im. Wasyla Stefanyka

Goście z LNNBU w Dziale Starych Druków

W Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich przebywa obecnie delegacja z Lwowskiej Narodowej Naukowej Biblioteki Ukrainy im. Wasyla Stefanyka. Wizyta odbywa się w ramach projektu naukowego „Katalog cyfrowy zespołu zabytków drukowanych XVII-XVIII w. z kolekcji ossolińskiej w zbiorach LNNBU im. W. Stefanyka we Lwowie” realizowanego przez zespół naukowców z Polski i Ukrainy pod kierownictwem Wicedyrektor ds. Biblioteki Ossolineum dr Doroty Sidorowicz-Mulak. Wykonawcy projektu uczestniczyli m.in. w warsztatach tegumentologicznych i bibliograficznych w celu zapoznania się ze standardami opisów starych druków, które wykorzystane zostaną przy inwentaryzacji książek z XVII-XVIII w. z przedwojennej kolekcji Ossolineum znajdującej się obecnie w Bibliotece im. W. Stefanyka we Lwowie.

Fot. Mirosław Koch, ZNiO


Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu realizowanego przez Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” na lata 2022-2027.

Nazwa programu: Narodowy Program Rozwoju Humanistyki

Nazwa zadania: Katalog cyfrowy zespołu zabytków drukowanych XVII-XVIII w. z kolekcji ossolińskiej w zbiorach LNNBU im. W. Stefanyka we Lwowie

NPRH

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.