Dokumentując Życie Społeczne…

Okładka folderu

Dział Dokumentów Życia Społecznego zaprasza do lektury bogato ilustrowanej publikacji-broszury zatytułowanej: Dokumentując Życie Społeczne…  Zbiory Działu Dokumentów Życia Społecznego ZNiO. Broszura powstała w ramach w ramach projektu Gabinet Kultury Współczesnej Wrocławia prowadzonego wspólnie z Urzędem Miejskim Wrocławia. Będzie ona dostępna we wszystkich w instytucjach kulturalnych Wrocławia. Broszura jest krótką prezentacją wybranych materiałów gromadzonych w DŻS.

Dział Dokumentów Życia Społecznego istnieje w strukturze ZNiO od 1964 roku, choć zbiory znajdujące się obecnie w DŻS trafiały do Ossolineum, od początku istnienia biblioteki we Lwowie, czyli od 1817 r. Dział gromadzi materiały określane mianem druków ulotnych. Są to materiały o objętości do 4 stron, o charakterze informacyjnym.

Zbiory charakteryzują się dużą różnorodnością ze względu na formę i treść, Ukształtowanie profesjonalnego profilu gromadzenia zbiorów sprawiło, że powstał rzadki zbiór, o unikalnej wartości historycznej, kulturalnej i emocjonalnej. Specyfika opracowania i przechowywania zbiorów umożliwia udostępnienie materiałów do prac i badań naukowych, wykorzystanie ich do celów szkoleniowych, oraz jako ważne uzupełnienie publikacji naukowych i popularnonaukowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.