Oferta edukacyjna dla szkół

Warsztaty introligatorskie

Zakład Narodowy im. Ossolińskich  zaprasza na warsztaty artystyczne zarówno dzieci ze szkół podstawowych, od pierwszych do ósmych klas, jak i uczniów gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych. Wszystkie zajęcia dostosowujemy do potrzeb grup integracyjnych, zaś wybrane warsztaty prowadzimy w językach angielskim i niemieckim. Zakład Narodowy im. Ossolińskich bierze udział w programie „Szkoła w mieście”.

 

 

Książka bez tajemnic. Warsztaty introligatorskie
Dzieci i młodzież (13–19 lat)
Czas trwania: 75–90 minut
English / Deutsch
Z czego składa się książka? Jak powstaje i jak jest zbudowana? Do czego służy kostka introligatorska? Jak posługiwać się szywnicą? Introligatorstwo to fascynujące rzemiosło, którego tajniki możesz odkryć na naszych zajęciach. Podczas warsztatów każdy z uczestników wykona swój oryginalny notes, który zabierze do domu.

 

Złota litera. Warsztaty iluminatorskie
Młodzież (10–19 lat)
Czas trwania: 75–90 minut
English / Deutsch
Litery mogą być małym dziełem sztuki. Harmonia, proporcje, złocenia… Wszystko wymaga skupienia i zaangażowania. Na warsztatach poznamy dawne techniki malarstwa książkowego, kopiowania wzorów oraz posługiwania się złotem. Jeśli chcesz się poczuć jak prawdziwy książkowy artysta, zapraszamy na warsztaty iluminatorskie.

 

Niemożliwe! Robimy pastele
Dzieci i młodzież (7–13 lat)
Czas trwania: 75–90 minut
English / Deutsch
Zastanawialiście się kiedyś, jak zrobić pastele? W jaki sposób wykonywali farby dawni mistrzowie? Czy było to zajęcie niebezpieczne? Co znajdowało się w pracowni artysty? Podczas warsztatów uchylimy rąbka tajemnicy. Zapraszamy na kolorowe warsztaty, podczas których każdy z uczestników wykona własnoręcznie farby lub pastele.

 

Tajemnice grafiki
Młodzież (7–19 lat)
Czas trwania: 75–90 minut
English / Deutsch
Grafika to jeden z podstawowych działów sztuk plastycznych. To dzięki niej tworzone są plakaty, ilustracje, znaczki pocztowe, a nawet banknoty i gazety. Na zajęciach w atrakcyjnej i zrozumiałej formie przekażemy praktyczną wiedzę obejmującą podstawowe zasady rządzące grafiką. Uczniowie poznają etapy tworzenia matrycy i wykonywania odbitek. Cały proces umożliwi uczestnikom warsztatów realizację własnych prac graficznych.

 

WIEK UCZESTNIKÓW
dla szkół podstawowych, dla gimnazjów, dla szkół ponadpodstawowych

TERMINY
wtorek–niedziela,  8.30–16.30 (pierwsze warsztaty: 8.30, ostatnie warsztaty: 15.00)

CZAS TRWANIA
75–90 minut

MIEJSCE
Zakład Narodowy im. Ossolińskich
ul. Szewska 37, Wrocław

FORMULARZ REZERWACJI
www.bilety.ossolineum.pl

KOSZT ZAJĘĆ
200 zł za grupę od 16 do 30 osób
150 zł za grupę do 15 osób

ENGLISH? DEUTSCH?
Cześć lekcji i warsztatów może być przeprowadzona w językach angielskim lub niemieckim.

GRUPY INTEGRACYJNE
Zajęcia dostosowujemy do potrzeb grup integracyjnych. W celu dostosowania zajęć prosimy o kontakt z koordynatorem „Muzeum dostępnego”:

Monika Nowak
monika.nowak@ossolineum.pl
tel. (71) 755 06 52

Grupy od 16 do 30 osób dzielone są na dwie mniejsze, dla których zajęcia prowadzone są równolegle, w tym samym czasie, przez dwóch edukatorów; ze względu na konieczność podziału grup obecność dwóch opiekunów jest obowiązkowa.

 

KONTAKT
Dział Edukacji
edukacja@ossolineum.pl
tel. (71) 755 06 51

www.ossolineum.pl
www.facebook.com/Ossolineum/
www.instagram.com/zakladnarodowyimossolinskich/

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji