Wakacje 2013

Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat do odkrywania bogactwa ossolińskich zbiorów. Spotkania wakacyjne odbywać się będą w czwartki o godzinie 11.00.


Program na sierpień:PLAKAT_SIERPIEN_internet

1 sierpnia (czwartek), godz. 11.00
Nie bój się „Zemsty”!
Czy wiesz, kim był Aleksander Fredro, ile miał dzieci, gdzie mieszkał, dlaczego uratował Polaków od melancholii i kto się mścił w jego najzabawniejszej komedii? Tego wszystkiego dowiesz się na spotkaniu, w którego drugiej części spróbujemy napisać wiersz rymowany.
Zajęcia poprowadzi Grzegorz Polak

8 sierpnia (czwartek), godz. 11.00
Wrocław – miasto fantastyczne
Kamienice jak z bajki, strzelista katedra, niebosiężna wieża kościoła św. Elżbiety, ratusz ze starym zegarem, Brama Kluskowa wprost z legendy… Czy zastanawiałeś się kiedyś, które wrocławskie budowle lubisz najbardziej? A może śnił Ci się kiedyś Wrocław i wyglądał nieco inaczej niż w rzeczywistości? Tym razem zapraszamy na spotkanie z Wrocławiem niezupełnie rzeczywistym, nieco fantastycznym, tajemniczym – niecodziennym. Podczas zajęć zostaną zaprezentowane grafiki współczesnych wrocławskich artystów, a z rysunków stworzonych przez dzieci powstanie Wrocław Niecodzienny – miasto uwolnionej fantazji.
Zajęcia poprowadzi Aldona Mikucka

22 sierpnia (czwartek), godz. 11.00
Wpatrzeni w nocny nieboskłon
Gwiazdy, planety i konstelacje w Ossolineum? Tak! Jest ich tu mnóstwo! Oczywiście za sprawą starych ksiąg. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zajrzeć z nami do kilku z nich – na przykład do słynnej książki Mikołaja Kopernika „O obrotach sfer niebieskich”, albo do atlasu nieba gdańskiego astronoma, Jana Heweliusza. Będzie też szansa stworzyć swoją własną konstelację świecącą w ciemności!
Zajęcia poprowadzi Aldona Mikucka

29 sierpnia (czwartek), godz. 11.00
Smoki, centaury, jednorożce i inni mieszkańcy najstarszych ksiąg
W starych manuskryptach z Działu Rękopisów można odnaleźć nie tylko łacińskie modlitwy i pieśni, ale również całe średniowieczne bestiaria. Razem dokładnie przyjrzymy się fantastycznym krainom, które powstawały na marginesach i w inicjałach najstarszych ksiąg. W czasie warsztatu plastycznego będziesz miał okazję wykazać się pomysłowością w wymyślaniu „Stworów z bordiury”.
Zajęcia poprowadzi Teresa Sokół

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja telefoniczna:
71 335 64 83 (pn – pt w godz. 8.00 – 15.00)
lub mailowa edukacja@znio.pl

Miejsce spotkanie: gmach główny Ossolineum, ul. Szewska 37 – wejście od Zaułka Ossolińskich, zbiórka przy barokowej studni na dziedzińcu wewnętrznym.

Patronat medialny nad Wakacjami w Ossolineum objął portal czasdzieci.pl (umowa patronacka)

czas_dzieci

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji