Wakacje 2015

Plakat

Plakat

Zapraszamy na bezpłatne, wakacyjne zajęcia w Ossolineum.

Czekamy na dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Wystarczy zarezerwować miejsce
telefonicznie: 071 335 64 83
lub mailowo: edukacja@znio.pl.

Spotykamy się w każdy lipcowy czwartek, zawsze o 11.00, w siedzibie Ossolineum przy ulicy Szewskiej 37.

 

Oto program:

2 lipca 2015
„Na tropie zaginionej kolekcji”
Poznamy rysunki znakomitego mistrza, Albrechta Dürera, które niegdyś znajdowały się w Ossolineum we Lwowie, a po II wojnie światowej uległy rozproszeniu. Będziemy wspólnie zastanawiać się, co przedstawiają oraz tropić miejsca ich obecnego przechowywania. Pełni wiedzy i wrażeń poszukamy w sobie artystycznych talentów i porysujemy. Zajęcia poprowadzi Teresa Sokół.

9 lipca 2015
„Niełatwe, ale ciekawe – zmierz się z obrazem Jana Styki”
Spróbujemy rozszyfrować pewien duży obraz słynnego polskiego malarza, Jana Styki. Znajdziemy na nim różne wątki patriotyczne, które wiele opowiadają o polskiej historii. Poszukamy na wystawie również innych eksponatów, o podobnej tematyce. Następnie zamienimy się w wizjonerów przepowiadających przyszłość ojczyźnie, a swoje wizje przelejemy na papier. Zajęcia poprowadzi Teresa Sokół.

16 lipca 2015
„Monety ze skarbonki rodziców”
Jak wyglądały monety w skarbonkach naszych rodziców? Czy różniły się od tych, których używamy dzisiaj? Aby się tego dowiedzieć, przyjdź do Ossolineum!
Zajęcia poprowadzi Grzegorz Polak

23 lipca 2015
„Wenecja północy, czyli opowieści o mostach wrocławskich”
Wrocław porównywany jest do Wenecji. Co wspólnego ma stolica Dolnego Śląska z tym włoskim miastem, a także, jak dawniej wyglądały i jakie tajemnice kryją w sobie mosty wrocławskie? O tym wszystkim dowiesz się w czasie wakacyjnego spotkania w Ossolineum.
Zajęcia poprowadzi Grzegorz Polak

 

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji