Dział Gromadzenia poleca

Lektura na wakacje

W świetle trwających wakacji skrupulatnie planujemy zbliżający się urlop. Pasjonatów polskich miast powinna zainteresować najnowsza pozycja Katarzyny Węgrzyn, traktująca o słynnych polskich miastach.

W książce „Gdzie w Polsce do miasta” znajdziemy propozycje spędzenia wolnego czasu w m.in. w Poznaniu, Gdańsku czy Krakowie. Przewodnik zawiera bardzo szczegółowe informacje na temat miejsc, które warto zwiedzić w wybranej aglomeracji. Wyodrębniono słynne kościoły, punkty widokowe, muzea oraz parki. Każda atrakcja została opatrzona specjalnymi piktogramami, które informują czytelnika m.in. o tym, czy można wejść do danego miejsca z psem, ewentualnej cenie za wstęp, a nawet, czy wybrany cel jest odpowiedni dla małych dzieci. Każdy rozdział został również opatrzony informacjami na temat noclegu w wybranym mieście oraz polecanych restauracji. Autorka nie zapomniała również wspomnieć o Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, który w jej opinii jest wart zobaczenia w czasie wycieczki do Wrocławia.

Książka została wydana przez wydawnictwo Znak. Katarzyna Węgrzyn jest także autorką innego przewodnika – „Gdzie w Polsce na weekend”, który również znajduje się w zbiorach Ossolineum.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.