Dział Gromadzenia poleca

Zapraszamy dzisiaj do lektury „Zgubionej duszy” Olgi Tokarczuk (tekst) i Joanny Concejo (ilustracje) wydanej we Wrocławiu przez wydawnictwo Format w 2017. Wydawca tak charakteryzuje tę publikację:

Pierwsza książka Olgi Tokarczuk, która mówi nie tylko słowami, ale i obrazami. To dwugłos – idąc za słowami pisarki, Joanna Concejo stworzyła równoległą opowieść, ukrytą w obrazach. Poruszająca rzecz o czekaniu, cierpliwości i uważności.

Książka otrzymała prestiżowe wyróżnienie w kategorii Fiction Bologna Ragazzi Award 2018. Warto dodać, że nie jest to powieść, a książka obrazkowa, tzw. picture book.

Inspiracją do niniejszego wpisu stało się niemieckie tłumaczenie tej publikacji, które w czasie wakacji trafiło do Ossolineum – „Die verlorene Seele” (Zürich, wydawnictwo Kampa, 2019), z polskiego przełożył Lothar Quinkenstein. We wrześniu zaś kupiliśmy tłumaczenie czeskie: „Ztracená duše” (Brno, wydawnictwo Host, 2017), autorką przekładu jest Barbora Doležalová .

Być może w przyszłości trafią też do nas przekłady tego utworu na inne języki, są już bowiem cztery tłumaczenia w Hiszpanii na: kastylijski, kataloński, galicyjski i baskijski. Książka została również przetłumaczona na język angielski i duński.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.