Dziedziniec Ossolineum tymczasowo zamknięty dla zwiedzających

Dziedziniec tymczasowo zamknięty

Dziedziniec tymczasowo zamknięty

Szanowni Państwo,
przez najbliższe dni nasz dziedziniec będzie niedostępny dla osób zwiedzających.

W tym tygodniu gwałtownie pogorszył się stan prawie 100-letniego kasztanowca, który znajduje się w centrum dziedzińca. Wczoraj złamał się bardzo duży konar drzewa i istnieje obawa, że sytuacja może się powtórzyć. Zlecone zostały specjalistyczne badania i działania mające na celu zdiagnozowanie i ochronę tego cennego pomnika przyrody.

W obawie o bezpieczeństwo naszych gości, którzy bardzo licznie odwiedzają gmach Ossolineum w tym okresie, dyrekcja podjęła decyzję o zamknięciu dziedzińca do czasu oceny stanu drzewa i jego zabezpieczenia.

Przypominamy, że mimo braku dostępu do dziedzińca nadal można odwiedzać Ossolineum.

Wejście do Czytelni Głównej Biblioteki Ossolineum, Czytelni Mikroform, Katalogów oraz na wystawę „Przecudne zjawisko ramki śląskiej”  znajduje się od strony Zaułka Ossolińskich (ulicy Grodzkiej).

Wejście do czytelni Rękopisów, Starych Druków, Kartografii oraz działów Muzeum Książąt Lubomirskich (Dział Sztuki oraz Dział Numizmatów i Pamiątek Historycznych) możliwe jest tylko od strony ulicy Szewskiej.

Zapraszamy również do ogrodu barokowego, w którym nadal dostępna jest wystawa planszowa Muzeum z miłości do sztuki i kraju”.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.