Europejki w polityce od czasów nowożytnych do współczesności – konferencja

Plakat

Plakat

Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Instytut Historii Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie oraz Zakład Narodowy im.Ossolińskich zapraszają na międzynarodową konferencję

„Europejki w polityce od czasów nowożytnych do współczesności”/”Europäische Frauen in der politischen Sphäre der Frühen Neuzeit bis zur Gegenwart”,

która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 1-2 XII 2016 r.

Organizatorzy konferencji zdecydowali się poruszyć tematykę kobiecej aktywności politycznej w nawiązaniu do 110. rocznicy przyznania kobietom praw wyborczych w Wielkim Księstwie Finlandii przełomowego wydarzenia na drodze do zrównania praw kobiet i mężczyzn w Europie.

Seminarium zostanie podzielone na dwa panele doktoranckie, moderowane przez ekspertów (formuła mistrz-uczeń). Doktoranci z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie przedstawią wyniki własnych badań, jak również skomentują wystąpienia innych uczestników. Referaty zostaną wygłoszone  w językach narodowych, jakkolwiek streszczenia wystąpień w języku angielskim udostępnione zostały w materiałach przedkonferencyjnych.

Konferencji młodych badaczy towarzyszyć będzie dyskusja ekspercka poświęcona warsztatowi historyka dziejów kobiet, a także wykłady otwarte (tłumaczone z języka polskiego na język niemiecki i odwrotnie).

Komitet Organizacyjny:
dr hab. Leszek Ziątkowski, prof. UWr.
dr Angelique Leszczawski-Schwerk
mgr Dorota Wiśniewska

PROGRAM KONFERENCJI
CONFERENCE PROCEEDINGS

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.