Ferie w Ossolineum – 2015

W czasie ferii zimowych zapraszamy  dzieci w wieku 7–12 lat na przygotowane specjalnie dla nich spotkania w Ossolineum. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja: 71 335 64 83 (pn-pt w godz. 8.00 – 15.00) / edukacja@znio.pl

Spotkania  trwają ok. 1 godziny i odbywają się w gmachu głównym Ossolineum,
ul. Szewska 37.

20 stycznia (wtorek), godz. 11.00
Monety ze skarbonki rodziców
Jak wyglądały monety w skarbonkach naszych rodziców? Czy różniły się od tych, których używamy dzisiaj? By się tego dowiedzieć,  przyjdź do Ossolineum w czasie ferii!
Zajęcia poprowadzi Grzegorz Polak

22 stycznia (czwartek), godz. 11.00
Wenecja północy, czyli opowieści o mostach wrocławskich
Wrocław porównywany jest do Wenecji. Co wspólnego ma stolica Dolnego Śląska z tym włoskim miastem, a także, jak dawniej wyglądały i jakie tajemnice kryją w sobie mosty wrocławskie? O tym wszystkim dowiesz się w czasie ferii w Ossolineum!
Zajęcia poprowadzi Grzegorz Polak

27 stycznia (wtorek), godz. 11.00
Nowe szaty króla, czyli o tym czy polscy władcy lubili się stroić
Jak ubierali się polscy królowie, którzy z nich podążali za nowinkami mody, a dla których strój był sprawą drugorzędną. Czy król mógł się ubierać się tak jak chciał? Przyjrzymy się portretom królów ze starych książek i grafik oraz tym ukazanym na monetach.  Sami również będziecie mieli okazję ozdobić królewskie szaty.
Zajęcia poprowadzi Aldona Mikucka

29 stycznia (czwartek), godz. 11.00
Obrazy i książki fantazją malowane
Baśniowe stwory i legendarni rycerze, monstra ludzkie i dziwy natury zobaczymy na obrazach, rysunkach, mapach i w książkach. Również sami puścimy wodze fantazji i przelejemy własne pomysły na papier.
Zajęcia prowadzi Teresa Sokół

Spotkania zaplanowane w podanych wyżej terminach adresowane są do osób indywidualnych. Grupy zorganizowane zainteresowane udziałem w zajęciach feryjnych bardzo prosimy o kontakt telefoniczny i ustalenie innego dogodnego terminu wizyty w Ossolineum.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.