Ferie w Ossolineum

Plakat

Plakat

W czasie ferii zimowych zapraszamy dzieci w wieku 7–12 lat na przygotowane specjalnie dla nich spotkania w Ossolineum.

Zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 12.00.
Czas trwania: 90 – 120 min.

Wstęp na wszystkie zajęcia bezpłatny – Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy (od 1 lutego): edukacja@ossolineum.pl (w zgłoszeniu należy podać datę i tytuł warsztatów, dane dziecka i opiekuna) lub 71 335 64 83 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00).

Miejsce spotkania: gmach główny Ossolineum, ul. Szewska 37 – wejście od Zaułka Ossolińskich.
Wstęp wolny!

 

PROGRAM

14 lutego 2017 (wtorek), godz. 12.00
Dziwni mieszkańcy starych map
O czym nam mówią stare mapy? Kto strzeże morskich szlaków i kontynentów? Zobaczysz trytony i bóstwa morskie, rybopodobne stwory i bestie, zamieszkujące lądy. Dowiesz się, jak sobie wyobrażali świat ludzie żyjący kilkaset lat temu i sam spróbujesz wymyślić oraz narysować przedstawiciela nieznanej „potwornej rasy”.

16 lutego 2017 (czwartek), godz. 12.00
Ossolińskie zbiory spod znaku fantastyki
Lubisz nieprawdopodobne historie? A może dziwne kształty i kolory pobudzają Twoją wyobraźnię? Oglądając niebanalne grafiki i rysunki spróbujemy rozpoznać, co przedstawiają. Ale by móc to uczynić, trzeba będzie popuścić wodze fantazji. Wyobraźnia i pomysłowość przydadzą się również podczas wykonywania fantastycznej wyklejanki.

21 lutego 2017 (wtorek), godz. 12.00
O zaczytanym latarniku
Czy można się tak zaczytać, żeby zapomnieć o całym świecie i spowodować katastrofę  morską? Nie tylko dowiesz się, co przytrafiło się pewnemu staremu latarnikowi, ale również zobaczysz na własne oczy rękopis książki, w której Henryk Sienkiewicz opisał to wydarzenie. Każdy będzie mógł również stworzyć z papieru swoją własną latarnię morską.

23 lutego 2017 (czwartek), godz. 12.00
To jeszcze będzie piękna biblioteka – zwiedzanie wystawy i gmachu Ossolineum
Zanim powstała wspaniała biblioteka mieszcząca się w jednym z najpiękniejszych wrocławskich budynków, najpierw były powojenne ruiny i ogromne stosy książek przywiezionych pociągiem z dalekiego  Lwowa. Podczas naszego spotkania dowiesz się jak dużo pracy trzeba było wykonać zanim można było zaprosić pierwszych czytelników. Obejrzymy na wystawie archiwalne zdjęcia z początków działalności Ossolineum we Wrocławiu oraz odwiedzimy działy biblioteczne, do których normalnie obowiązują specjalne przepustki.

W środy i piątki na zajęcia z cyklu „Ferie w Ossolinemu” zapraszamy do Muzeum Pana Tadeusza (Rynek 6). Szczegóły na stronie Muzeum.

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.