Finisaż wystawy jubileuszowej – fotorelacja

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z sobotniego finisażu wystawy jubileuszowej. Zgromadzeni goście mieli okazję wysłuchać wykładu dyrektora Ossolineum oraz dyskusji zatytułowanej „Doświadczenie długiego trwania. Jak tradycja instytucji wpływa na jej aktualną działalność?” prowadzonej przez dra Marcina Hamkało, w której udział wzięli dr Adolf Juzwenko, Dorota Monkiewicz oraz dr Marek Mutor. Była również możliwość zwiedzenie wystawy „200 lat Ossolineum. 1817–2017” w towarzystwie jej kuratorów, dr Marty Pękalskiej i dr Łukasza Koniarka. Zwieńczeniem wieczoru był koncert zespołu „Cantores Minores Wratislavienses”, w którego programie znalazły się pieśni polskich kompozytorów XIX-wiecznych, jak F. Chopin i S. Moniuszko, a także tych związanych ze Lwowem, jak J. Elsner i K. Kurpiński (Warszawianka) oraz utwory najwybitniejszych kompozytorów europejskich z tamtych czasów, jak J. Brahms, R. Schumann i F. Mendelssohn do tekstów największych poetów romantyzmu (J.W. Goethe, H. Heine).

Poza oficjalnym programem finisażu odbyło się również zwiedzanie gmachu głównego Ossolineum przez chętnych, którzy zgłosili się na takie oprowadzanie podczas „Ossolińskiej Nocy Jubileuszowej”, ale nie mogli wówczas z niego skorzystać z powodu awarii prądu.

Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie, a zainteresowanych zwiedzeniem wystawy „200 lat Ossolineum. 1817–2017” informujemy, że taka możliwość istnieje jeszcze do najbliższego czwartku (30 listopada), w godzinach: 10.00–18.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Autor zdjęć: Andrzej Solnica

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.