Hannibal Maria Kosiński

W poniedziałek odebraliśmy smutną wiadomość o śmierci naszego kolegi Hannibala Marii Kosińskiego.

Marian, bo tak wszyscy do Niego mówili, urodził się we Wrocławiu 7 grudnia 1949 r. W 1972, jako absolwent Wydziału Bibliotekarstwa w Państwowym Studium Kulturalno-Oświatowym i Bibliotekarskim we Wrocławiu, rozpoczął pracę w Ossolineum w charakterze pomocnika bibliotekarza. Jeszcze w tym samym roku został przeniesiony do pracy w Dziale Numizmatyczno-Sfragistycznym, gdzie poświęcając się swojej pasji heraldycznej i sfragistycznej, spędził kolejne siedem lat.

W 1979, po krótkim okresie pracy w Dziale Opracowania rozpoczął rozdział związany z Działem Gromadzenia Zbiorów, którym kierował w latach 1990-1993. O książkach wiedział niemal wszystko, zbiory ossolińskie wzbogaciły się dzięki niemu o wiele „perełek”, które zdobywał wiedziony instynktem wytrawnego bibliotekarza i bibliofila.

Pracę w Ossolineum zakończył w 1994, ale do końca życia utrzymywał serdeczne i ciepłe kontakty z koleżankami i kolegami z pracy. Zmarł 14 września 2020.

Będziemy pamiętać jego życzliwość, wielkie poczucie humoru, ciekawość ludzi, jaką miał w sobie i jego miłość do kotów. Bardzo nam Go będzie brakowało

Msza Św. Żałobna zostanie odprawiona 19 września (sobota) o godz. 8.00 w kościele pw. Św. Antoniego przy al. Kasprowicza

Pogrzeb odbędzie się w sobotę 19 września o godz. 10.00 na Cmentarzu Grabiszyńskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.