Jedźmy, nikt nie woła! Jak radzić sobie ze zmianą i tęsknotą — wykład dla dorosłych i młodzieży

Wojciech Kossak, „Portret Teresy Sapieżyny”, 1911 (wł. Lwowska Narodowa Galeria Sztuki im. B.G. Woźnickiego)

12 maja w cyku Współcześni romantycy odbędzie się kolejny wykład realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS we Wrocławiu. To drugie spotkanie w cyklu, towarzyszące wystawie malarstwa Muzeum książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia.

Romantyczni bohaterowie bywali przymusowymi emigrantami, podróżnikami, pielgrzymami. Obecnie z różnych powodów przenosimy się z miejsca na miejsce, zglobalizowany świat zachęca do eksploracji. Zmiany umożliwiają rozwój, ale ponosimy także ich psychologiczne koszty, takie jak poczucie wyobcowania i tęsknota. A może jest inaczej i dosłownie albo w przenośni tkwimy w miejscu, oczekując przełomów, ale bojąc się ich? Podczas wykładu poznamy kilka sposobów na to, jak radzić sobie z tęsknotą, aklimatyzować w nowych sytuacjach i oswajać ze zmianami.

Prowadzenie: Sławomir Prusakowski – psycholog, trener, nauczyciel akademicki, doradca. Trener Biznesu. Przeprowadził ponad 10 000 godzin szkoleń w tym ponad 1000 godzin Treningów Interpersonalnych (Bussiness-Relation Group Coaching). Posiada uprawnienia II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do prowadzenia Treningów Interpersonalnych. Współpracuje z wieloma organizacjami szkolącymi i uczelniami. Szkolił dla takich firm jak: PWC, Grupa Żywiec, BPH, BzWBK, EricPol, Tauron. Zajmuje się także działalnością prospołeczną. Szkoli nauczycieli polonijnych, wierząc, że tylko dobra jakość edukacji pomoże utrzymać tożsamość Polaków poza granicami. Laureat nagród za działalność prospołeczną (min. PolCul). Szkoli trenerów, ucząc adeptów tego zawodu. Od 12 lat współpracuje z Uniwersytetem SWPS, gdzie jako praktyk uczy studentów psychologii budowania relacji z klientami.

12 maja 2018 (sobota), godz. 16.00–17.30
Zakład Narodowy im. Ossolińskich

ul. Szewska 37
Wstęp wolny
Obowiązują zapisy pod adresem mailowym: zapisy@ossolineum.pl

Współcześni romantycy to prowadzony od 2016 roku cykl spotkań wokół sztuki, literatury i psychologii organizowany wspólnie z Uniwersytetem SWPS. Wychodzimy z założenia, że Muzeum Pana Tadeusza to nie tylko miejsce, w którym prezentowane są historyczne eksponaty, jest ono również przestrzenią dialogu, inspiracji i rozwoju. Spotkania mają formę wykładów prowadzonych przez psychologów i trenerów – wykładowców Uniwersytetu SWPS.

Organizatorami spotkania są: Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Muzeum Pana Tadeusza i Uniwersytet SWPS we Wrocławiu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.