Jesień idzie!

Jesień w Ossolineum będzie kolorowa i nieco nostalgiczna. W formie graficznej to oczywiście hołd dla naszego kasztanowca, nie jedyny, który mamy w planach.

Autorem jesiennej identyfikacji jest Jakub Stępień. Zachęcamy do zbierania naszych sezonowych plakatów. W założeniu to dzieło seryjne ;).

fot. Mirosław Emil Koch

Jeśli potrzebujesz naszego plakatu by np. powiesić sobie na łóżkiem, zgłoś się na adres: komunikacja@ossolineum.pl – dostarczymy odpowiedni plik.

Wypatrujcie też naszego liścia w mieście! (Przy wejściu na Wyspę Słodową, pod Muzeum Narodowym oraz pod Iglicą).

Drukowany program jesienny (23 września– 15 grudnia 2023) znajdziesz u nas, na Szewskiej 37, w Muzeum Pana Tadeusza.  Wygodny format kieszonkowy.

fot. Mirosław Emil Koch

 

Tradycyjnie czekamy na Wasze wersje kolorowanki.

fot. Mirosław Emil Koch

 

Wersja do pobrania:

DO DRUKU JESIEN W OSSOLINEUM ULOTKA A3 

Jesień w Ossolineum to czas wielkich mistrzów Kopernika i Fredry.

W programie m.in. pokaz specjalny ossolińskiego egzemplarzaDe revolitionibus orbium coelestium”(FILM), który eksponujemy niezwykle rzadko z przyczyn konserwatorskich, oczywiście. A także  spotkanie z Wojciechem Orlińskim, autorem porywającej biografii Kopernika.

Poza tym bogaty program towarzyszący wystawie Fredry w Ossolineum i odkrywanie zaskakującej aktualności twórczości „ojca komedyi polskiej”, co regularnie robimy też na Facebooku.

Jesień długie wieczory na lekturę. Wydawnictwo Ossolineum szykuje kilka nowych premier.

Muzeum Pana Tadeusza z kolei zaprasza na cały sezon spotkań autorskich pod szyldem „Popiół i Diament”, a wśród gości m.in. Grzegorz Piątek, po raz drugi nominowany do Nagrody Literackiej  „Nike”.

Jesień – idealny czas na kino, zwłaszcza to poważniejsze. Z pomocą przychodzi program przeglądu filmowego Drogi do wolności. Do 30 listopada.

 

Jest w czym wybierać. Zapraszamy do Ossolineum!

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.