„Kolekcja księcia Lubomirskiego” – wykład dr Emilii Kłody

„Kolekcja księcia Lubomirskiego” – wykład dr Emilii Kłody

Serdecznie zapraszamy na wykład „Prince Lubomirski’s Collection / Kolekcja księcia Lubomirskiego”, który dr Emilia Kłoda z Działu Sztuki Muzeum Książąt Lubomirskich wygłosi na forum Collecting Central Europe. Spotkanie w j. angielskim odbędzie się online, 29 listopada, o godz. 19.00. Udział w wykładzie wymaga zalogowania się na stronie wydarzenia: https://bit.ly/3XE4sXt.

Wykład będzie poświęcony kolekcji księcia Henryka Lubomirskiego, która stała się fundamentem pierwszego publicznego muzeum we Lwowie. Trudna historia Muzeum Książąt Lubomirskich, jego likwidacja w czasie II wojny światowej, rozproszenie zbiorów i długi proces ich odtwarzania we Wrocławiu, będą okazją do pokazania przemiany prywatnej kolekcji w istotną część dziedzictwa narodowego.

Więcej o wydarzeniu: http://www.collectingcentraleurope.org/programme/

__________

Collecting Central Europe (CCE). The History of Collecting of Central and Eastern Europe to forum koordynowane przez Uniwersytet Ludwika i Maksymiliana w Monachium, na którym odbywają się wykłady, seminaria, wirtualne wycieczki z przewodnikiem, warsztaty i konferencje popularyzujące historię kolekcjonerstwa Europy Środkowej i Wschodniej. Wydarzenia te odbywają się online we współpracy z uniwersytetami, instytucjami i muzeami z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

__________

Emilia Kłoda

Absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. W 2017 r. uzyskała stopień doktora na podstawie dysertacji „Johann Christoph Lischka – życie i twórczość (ok. 1650–1712)”. W latach 2011-2017 zaangażowana w projekty naukowe, m.in: „Wirtualne Muzeum Barokowych Fresków”, „Malarstwo Barokowe na Śląsku“, „Monuments and Artworks in East Central Europe Research Infrastructure”.

Od 2018 r. pracuje w Dziale Sztuki Muzeum Książąt Lubomirskich w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich. Pod jej opieką znajdują się kolekcje malarstwa, miniatur i rysunków mistrzów europejskich.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.