Konferencja „Muzeum w edukacji”

21-23 marca 2018, Wrocław

Lekcje muzealne w Muzeum Pana Tadeusza

Czy niemowlęta to pełnoprawni odbiorcy kultury? Jak prowadzić seniora przez wystawy pełne nagrań, aplikacji i migających ekranów? Na czym polega edukacja włączająca? Jak w XXI wieku uczyć historii i atrakcyjnie prezentować dziedzictwo? W dniach 21-23 marca 2018 odbędzie się we Wrocławiu konferencja Muzeum w edukacji.

Wydarzenie adresowane jest do osób, które zajmują się edukacją muzealną lub są jej odbiorcami. Wezmą w nim udział teoretycy i praktycy, edukatorzy, przedstawiciele wyższych uczelni, nauczyciele, rodzice, seniorzy i osoby z niepełnosprawnością. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń i wzajemna inspiracja do dalszych działań na płaszczyźnie edukacji muzealnej w Polsce.

Udział w konferencji zapowiedział dyrektor Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oraz niemal setka reprezentantów muzeów z całej Polski. Wśród nich referaty wygłoszą przedstawiciele m.in. Muzeum Historii Polski, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie, Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Organizatorzy: Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Muzeum Pana Tadeusza
Partnerzy: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Centrum Historii Zajezdnia
Wsparcie: Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów

Program konferencji POBIERZ

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.