Sierpień w Ossolineum

W czasie wakacji Zakład Narodowy im. Ossolińskich przygotował dwa cykle zajęć skierowanych do dzieci i ich opiekunów. W soboty zapraszamy całe rodziny na cykl warsztatów rozwijających kreatywność najmłodszych i pozwalających całym rodzinom spędzić wspólnie czas. Natomiast we wtorki i piątki uruchamiamy wehikuł czasu i przenosimy się kilkanaście, kilkadziesiąt a nawet kilkaset lat wstecz, by dowiedzieć się, jak wyglądało dzieciństwo naszych rodziców, dziadków, pradziadków… Ponadto Ossolineum ma w swojej ofercie cykl zajęć skierowanych do grup zorganizowanych (np. półkolonijnych).

Dorosłych, korzystających ze zbiorów Ossolineum informujemy, że w okresie wakacyjnym zmienia się grafik pracy Biblioteki.

 

 

Z DZIECINNĄ RADOŚCIĄ. ŚWIAT DZIECIŃSTWA SPRZED LAT

Bycie dzieckiem to bardzo trudne i czasochłonne zajęcie: zabawy, przygody, ale i obowiązki czy zasady, których trzeba przestrzegać… A zastanawialiście się kiedyś może nad tym, jak to wyglądało 40, 60, albo nawet i 200 lat temu? Zapraszamy do muzealnego wehikułu czasu! W każdy wtorek odwiedzimy czasy dzieciństwa Adama Mickiewicza, natomiast w piątki wyruszymy do lat młodości naszych rodziców i dziadków.

Wakacyjne zajęcia odbywają się w każdy wtorek i piątek przez cały lipiec i sierpień w Muzeum Pana Tadeusza oraz w Ossolineum, gdzie zaplanowaliśmy część spotkań.

 • sierpień, każdy wtorek i piątek, godz. 10.00–12.00
 • Muzeum Pana Tadeusza,
  Rynek 6
 • Zakład Narodowy im. Ossolińskich,
  ul. Szewska 37
 • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez formularze zgłoszeniowe

SZCZEGÓŁY

 

 

WAKACYJNE SOBOTNIE WARSZTATY RODZINNE

Kontynuując znany i popularny cykl Sobotnie warsztaty rodzinne, zapraszamy do Muzeum Pana Tadeusza oraz Ossolineum na warsztaty dla dzieci w różnych grupach wiekowych. Przez cały lipiec i sierpień co sobotę proponujemy warsztaty, podczas których nie tylko poznamy muzeum, ale również wykonamy m.in. ceramiczne obiekty, roślinne farby wodne, kolorowe witraże czy też otworkowe fotografie.

 • sierpień, każda sobota, godz. 12.00–14.00
 • Muzeum Pana Tadeusza,
  Rynek 6
 • Zakład Narodowy im. Ossolińskich,
  ul. Szewska 37
 • wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy poprzez formularze zgłoszeniowe

SZCZEGÓŁY

 

 

WAKACJE W OSSOLINEUM – grupy zorganizowane

W sierpniu zapraszamy grupy półkolonijne i inne grupy zorganizowane do udziału w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach artystycznych i lekcjach muzealnych, które odbywać się będą w gmachu głównym Ossolineum przy ul. Szewskiej 37 i Muzeum Pana Tadeusza (Rynek 6). Zajęcia przeznaczone są dla dzieci do 14 lat, tematy dostosowujemy do wieku uczestników w grupie.

SZCZEGÓŁY

 

 

BIBLIOTEKA OSSOLINEUM

W lipcu czytelnie, działy, gabinety i katalogi Ossolineum będą nieczynne.

W sierpniu i wrześniu zapraszamy do korzystania z Biblioteki według wakacyjnego grafiku.

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI PODCZAS WAKACJI

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji