„Mówią zbiory” – nowa publikacja Wydawnictwa Ossolineum

Miło nam poinformować, że ukazała się drukiem kolejna edycja wykładów z cyklu Z ossolińskiej kolekcji, prezentowanych przez pracowników Zakładu Narodowego im. Ossolińskich na comiesięcznych czwartkowych spotkaniach, jakie organizuje Dział Edukacji ZNiO. Tom nosi tytuł  Mówią zbiory. Wykłady ossolińskie z lat 2019-2020 i zawiera dziesięć tekstów popularyzujących działania badawcze Ossolineum prowadzone przede wszystkim w oparciu o bogate zbiory ZNiO.

Artykuły można podzielić na dwie grupy: pierwsza obejmuje teksty o charakterze monograficznym, skupiające się na wybranych fragmentach zbiorów, druga natomiast zawiera opracowania dotyczące dziejów kolekcji w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu. Prezentowanym tekstom towarzyszą liczne ilustracje przedstawiające obiekty z różnych kolekcji: rękopisy, stare druki, mapy, dokumenty życia społecznego, czasopisma, monety itd.

Zachęcamy do lektury. Książkę można kupić w księgarni on-line Wydawnictwa Ossolineum: https://wydawnictwo.ossolineum.pl/products/141

Poprzedni tom ukazał się w 2016 roku,  nosił tytuł  W czwartek o szesnastej i obejmował wybrane wykłady ossolińskie z lat 2014–2016.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.