Muzealni pasjonaci – II plener malarski w Ossolineum

Już po raz drugi, w dniach 5-9 sierpnia 2019, odbywa się w Ossolineum plener malarski Muzealni pasjonaci. Przez pięć dni uczestnicy kursu zapoznają się z procesem malarskim – od fazy koncepcyjnej, poprzez przygotowanie warsztatu (tworzenie własnego blejtramu), aż do ostatniego pociągnięcia pędzlem. Dziedziniec wewnętrzny oraz Ogród Barokowy Ossolineum stały się inspiracją do wnikliwej obserwacji natury i architektury, a następnie próby przeniesienia ich na płótno. Podczas pleneru seniorzy zetknęli się różnymi technikami malarskimi, jednak większość obrazów została namalowana w technice olejnej. W najbliższy piątek, 9 sierpnia 2019 o godz. 14.00 serdecznie zapraszamy do Refektarza Ossolineum na wystawę podsumowującą plener.
Wstęp wolny

Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego „Muzealni pasjonaci. Warsztaty w Muzeum Pana Tadeusza i Ossolineum”, współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Pierwszy plener malarski, zakończony wernisażem odbywał się w Ossolineum od 8 do 12 lipca br. Zapraszamy do zapoznania się galerią zdjęć z tego wydarzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.