Niezapomniane warsztaty rodzinne

Niezapomniane warsztaty rodzinne

NIEZAPOMNIANE WARSZTATY RODZINNE – NIEDZIELNE SPOTKANIA DLA RODZICÓW Z DZIEĆMI

 

11 marca, godz. 12.00
Malarskie zgadywanki
dzieci w wieku 6–12 lat

Patrząc na obrazy wiszące w muzeum, zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym, jak powstawały. A sprawa jest arcyciekawa! Czy malarz wymyślił namalowaną scenę, czy też widział ją naprawdę? Czy modelka cierpliwie pozowała? Czy artysta malujący zimowy pejzaż musiał się ciepło ubrać? Czy dało się malować w całkowitej ciemności? Zapraszamy do odkrywania tajemnic malarstwa i do samodzielnego tworzenia własnego obrazu.
Prowadzenie: Aldona Mikucka

Zapisy od 15 lutego pod adresem zapisy@ossolineum.pl

 

8 kwietnia, godz. 12.00
Kompozycje i emocje
dzieci w wieku 6–12 lat

Na wystawie znajduje się kilkadziesiąt portretów. Ich bohaterowie są albo młodzi, albo w podeszłym wieku, wydają się mili albo wredni. O tym, w jakim są humorze i jaki mają charakter możemy wnioskować, przyglądając się ich twarzy, mimice, postawie ciała, czasami strojom. Jednak nastrój obrazu budują też kolory, cienie, rodzaj linii i plam. Podczas warsztatu będziemy realizować ćwiczenia związane z gamą barwną i różnymi rodzajami kompozycji. Dowiemy się też jak uzyskać rytm i na czym polega rozłożenie ciężarów na obrazie.
Prowadzenie: Maria Marszałek i Adriana Myśliwiec

Zapisy od 15 marca pod adresem zapisy@ossolineum.pl

 

13 maja, godz. 12.00
O czym myśli pan z obrazu?
dzieci w wieku 3–6 lat

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie historie stoją za osobami przedstawionymi na obrazach? O czym myślą ci ludzie, co lubią robić albo czy mają ochotę na zupę pomidorową? Bo czy za każdym dziełem na wystawie musi kryć się Coś Poważnego? Na tym spotkaniu zabawimy się w dopowiadanie historii, a prezentowane dzieła staną się inspiracją do abstrakcyjnych podróży w przeszłość (i nie tylko). Zapraszamy!
Prowadzenie: Monika Nowak

Zapisy od 15 kwietnia pod adresem zapisy@ossolineum.pl

 

10 czerwca, godz. 12.00
Magiczna komnata
dzieci w wieku 6–12 lat

Niektóre obrazy wyglądają jak zdjęcia, mają tyle dopracowanych szczegółów. Jak malarze to robią, że wszystko wygląda jak żywe? Czasem nawet mamy wrażenie, że można wejść do środka obrazu. Artyści to magicy, ale nieraz pomagają sobie w pracy, korzystając z różnych wynalazków. Podczas warsztatów zapoznamy się z jednym z nich, wejdziemy do przestrzeni o nazwie camera obscura i popodglądamy świat z ukrycia.
Prowadzenie: Kinga Łaska

Zapisy od 15 maja pod adresem zapisy@ossolineum.pl

 

ZAPISY

W treści zgłoszenia prosimy o podanie daty warsztatów oraz imienia i wieku dziecka, a także numeru kontaktowego oraz imienia i nazwiska opiekuna.

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Agnieszka Topolska