Niezapomniane warsztaty rodzinne

Dzieci w wieku 6-12 lat podczas Niezapomnianych warsztatów rodzinnych

NIEDZIELNE SPOTKANIA DLA RODZICÓW Z DZIEĆMI

 

11 marca 2018
Malarskie zgadywanki. Niezapomniane warsztaty rodzinne
dzieci w wieku 6–12 lat

Patrząc na obrazy wiszące w muzeum, zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym, jak powstawały. A sprawa jest arcyciekawa! Czy malarz wymyślił namalowaną scenę, czy też widział ją naprawdę? Czy modelka cierpliwie pozowała? Czy artysta malujący zimowy pejzaż musiał się ciepło ubrać? Czy dało się malować w całkowitej ciemności? Zapraszamy do odkrywania tajemnic malarstwa i do samodzielnego tworzenia własnego obrazu.
Prowadzenie: Aldona Mikucka

8 kwietnia 2018
Kompozycje i emocje. Niezapomniane warsztaty rodzinne
dzieci w wieku 6–12 lat

Na wystawie Nie/zapomniana historia prezentowanej w Ossolineum znajduje się kilkadziesiąt portretów. Ich bohaterowie są młodzi albo w podeszłym wieku, wydają się mili albo niesympatyczni. Tego, w jakim są humorze i jaki mają charakter, możemy się domyślić, przyglądając się ich twarzy, mimice, postawie ciała, czasami strojom. Jednak nastrój obrazu budują też kolory, cienie, rodzaj linii i plam. Podczas warsztatu będziemy realizować ćwiczenia związane z gamą barwną i różnymi rodzajami kompozycji. Dowiemy się też, jak uzyskać rytm i na czym polega rozłożenie ciężarów na obrazie.
Prowadzenie: Maria Marszałek i Adriana Myśliwiec

13 maja 2018
O czym myśli pan z obrazu? Niezapomniane warsztaty rodzinne
dzieci w wieku 3–6 lat

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie historie stoją za osobami przedstawionymi na obrazach? O czym myślą portretowani, co lubią robić, albo czy mają ochotę na zupę pomidorową? Bo czy za każdym dziełem na wystawie musi kryć się Coś Poważnego? Na tym spotkaniu zabawimy się w dopowiadanie historii, a prezentowane dzieła staną się inspiracją do abstrakcyjnych podróży w przeszłość (i nie tylko). Zapraszamy!
Prowadzenie: Monika Nowak

10 czerwca 2018
Magiczna komnata. Niezapomniane warsztaty rodzinne
dzieci w wieku 6–12 lat

Niektóre obrazy wyglądają jak zdjęcia, mają tyle dopracowanych szczegółów. Jak malarzom udaje się sprawić, że wszystko wygląda jak żywe? Czasem nawet mamy wrażenie, że można wejść do środka obrazu. Artyści to magicy, ale nieraz pomagają sobie w pracy, korzystając z różnych wynalazków. Podczas warsztatów zapoznamy się z jednym z nich, wejdziemy do przestrzeni o nazwie camera obscura i popodglądamy świat z ukrycia.
Prowadzenie: Kinga Łaska

 

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji