Warsztaty artystyczne

warsztaty artystyczne

WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA ZORGANIZOWANYCH GRUP SZKOLNYCH I PRZEDSZKOLNYCH

 

Dzieci w wieku 3–10 lat:
Nie/malunek. Przepis na arcydzieło
Jaki jest idealny przepis na stworzenie zachwycającego dzieła? Szczypta talentu, garść fantazji i kilogram cierpliwości. Przyda się też dodać coś wyjątkowego od siebie!
Zapraszamy najmłodszych do cudownego świata sztuki – pełnego kolorów, zarysowanego kredkami, ubrudzonego farbą. Na zajęciach, przy drewnianych sztalugach popracujemy w technice pasteli.

 

Dzieci i młodzież w wieku 7–15 lat:
Nie/możliwe. Robimy pastele
Zastanawialiście się kiedyś, jak zrobić pastele? W jaki sposób wykonywali farby dawni mistrzowie? Czy było to zajęcie niebezpieczne? Co znajdowało się w pracowni artysty? Podczas warsztatów uchylimy rąbka tajemnicy. Zapraszamy na kolorowe warsztaty, podczas których każdy z uczestników wykona własnoręcznie farby lub pastele.

 

Dzieci i młodzież w wieku 10–19 lat:
Nie/widzialne. Obraz czy fotografia?
Podczas warsztatów zaprosimy wszystkich ciekawskich do wnętrza camera obscura czyli ciemnego pomieszczenia, do którego poprzez mały otworek wpada światło, a na przeciwległej ścianie rysuje się rzeczywisty obraz tego, co znajduje się na zewnątrz. Brzmi zagadkowo i zawile? Wejdźcie z nami do ciemnego pokoju, poznajcie zasady działania optycznej ciemni i stwórzcie realistyczny obraz wrocławskiej architektury.

 

TERMINY
wtorek–piątek 10:15–16:30
sobota–niedziela 10:15–13:30
czas trwania: 75 minut

CENNIK
warsztaty:
200 zł (grupa od 16 do 30 osób)
150 zł (grupa do 15 osób)

Grupy od 16 do 30 osób dzielone są na dwie mniejsze, dla których zajęcia prowadzone są równolegle w tym samym czasie, przez dwóch edukatorów. Ze względu na konieczność podziału grup obecność dwóch opiekunów jest obowiązkowa.

JAK ZAMÓWIĆ WARSZTATY?
W celu rezerwacji terminu warsztatów artystycznych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego:
https://bilety.ossolineum.pl/grupowe.html

PYTANIA?
Dział Edukacji
Zakład Narodowy im. Ossolińskich
edukacja@ossolineum.pl
tel. (71) 75 50 651 do 655

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji