„Muzeum z miłości do sztuki i kraju”|| Wystawa planszowa

Plakat

Plakat wystawy

Serdecznie zapraszamy do Ogrodu barokowego Ossolineum i do obejrzenia naszej jubileuszowej wystawy planszowej.

Wystawa „Muzeum z miłości do sztuki i kraju” prezentuje losy Muzeum Książąt Lubomirskich w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich.

Ekspozycja powstała w 200-lecie istnienia muzeum i stanowi pierwsze z zaplanowanych na rok wydarzeń upamiętniających powstanie tej jednej z najstarszych na naszych ziemiach placówki muzealnej.

Muzeum powstało we Lwowie w 1823 r., a po 1945 r. stopniowo odbudowywano jego zbiory we Wrocławiu w ramach Ossolineum. Wkrótce zyska własną siedzibę w centrum stolicy Dolnego Śląska.Ekspozycja przybliża burzliwą historię instytucji oraz jej bogate i niezwykle zróżnicowane kolekcje, które tworzą polskie oraz europejskie dziedzictwo kulturowe.Wystawa, w wersji językowej polskiej i angielskiej, będzie prezentowana we Wrocławiu:

  • Ogród barokowy Ossolineum 6 VI – 7 IX 2023
  • ul. Kuźnicza, Wrocław 8 – 30 IX 2023
  • ul. Świdnicka, Wrocław 1- 20 X 2023

Wystawę przygotował zespół Muzeum Książąt Lubomirskich w składzie: Joanna Kachel-Szyjka, dr Łukasz Koniarek, Hanna Kuś-Joachimiak, dr Grzegorz Polak (koordynator).


Jubileusz Muzeum Książąt Lubomirskich został objęty HONOROWYM PATRONATEM PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY.Organizacja jubileuszu 200-lecia Muzeum Książąt Lubomirskich. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patroni medialni: Rzeczpospolita, TVP Kultura, wroclaw.pl, Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura, Radio RAM

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.