My nie bracia, my sąsiedzi – debata

Debata o stosunkach polsko-litewskich,
11 marca 2013 r. o godz. 18.00.
Sala konferencyjna Ossolineum,
Plac Biskupa Nankiera 17, Wrocław.


O historii relacji polsko-litewskich i bieżącej sytuacji między obu krajami, w kontekście ostatniego ocieplenia dwustronnych relacji na najwyższych szczeblach rozmawiać będą: prof. Andrzej Pukszto i dr Rustis Kamuntavicius z Uniwersytetu Witolda Wielkiego w Kownie oraz dr Aleksander Srebrakowski z Uniwersytetu Wrocławskiego.


Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Wykłady Ossolińskie, nad którym honorowy patronat sprawuje Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Jest to cykl comiesięcznych otwartych spotkań z ludźmi zajmującymi się tematyką Europy Środkowej i Wschodniej w przenikających się aspektach kulturalnych, społecznych, politycznych czy ekonomicznych zainicjowany przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego i Zakład Narodowy im. Ossolińskich.

Zamysłem Wykładów Ossolińskich jest stworzenie przestrzeni dla swobodnej i otwartej wymiany poglądów i doświadczeń między publicznością i prowadzącymi. Wykładami chcielibyśmy przyczynić się do budowania środowiska opiniotwórczego i społecznie zaangażowanego. Integracja społeczności lokalnej jest niezwykle ważnym elementem dla rozwoju miasta i dyskusje z sali powinny przenosić się w nieformalne środowiska/miejsca. Liczymy na aktywny udział naszych gości, kontrowersyjne głosy i twórcze myśli.

Miejsce: sala konferencyjna Ossolineum, Plac Biskupa Nankiera 17, Wrocław.

Wykłady Ossolińskie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum Aktualności i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.