Nagroda dla dr. Adama Deglera z Muzeum Książąt Lubomirskich ZNiO

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że nasz kolega oraz pracownik Działu Numizmatycznego Muzeum Książąt Lubomirskich – dr Adam Degler – otrzymał wyróżnienie w XII Konkursie Imienia Jana Gawrońskiego na pracę z zakresu numizmatyki i medalistyki polskiej. Uroczystość wręczenia nagrody miała miejsce 16 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Konkurs im. Jana Gawrońskiego ogłaszany jest co trzy lata przez Zamek Królewski. W skład Jury wchodzą specjaliści z zakresu numizmatyki, w tym przedstawiciele najważniejszych polskich kolekcji numizmatycznych, Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego, Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Dr Adam Degler otrzymał wyróżnienie za publikację Zbiór monet antycznych w Ossolineum (1828-1955), która ukaże się już wkrótce (w 2023 roku) w Wydawnictwie Ossolineum. Książka przedstawia w sposób monograficzny historię ossolińskiego zbioru monet antycznych na szerokim tle losów całości zbiorów numizmatycznych Muzeum Książąt Lubomirskich. Prezentowane w niej treści są efektem 15 lat badań proweniencyjnych.

Serdecznie gratulujemy!

Autor zdjęć z wręczenia nagród: Andrzej Ring, Zamek Królewski w Warszawie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.