Narodowe Czytanie w Ossolineum

W pierwszą sobotę nadchodzącego miesiąca, 3 września, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Ossolineum na tegoroczną edycję Narodowego Czytania. Lekturą wybraną specjalnie na roku 2022, który mija pod patronatem romantyzmu polskiego, są Ballady i romanse Adama Mickiewicza.

Narodowe Czytanie jest wydarzeniem cyklicznym powstałym w roku 2012 z inicjatywy ówczesnego prezydenta Polski, Bronisława Komorowskiego. Do tej pory na corocznych odczytach przedstawiano dzieła takich polskich artystów jak Aleksander Fredro, Henryk Sienkiewicz czy Gabriela Zapolska. Twórczość Adama Mickiewicza także była już prezentowana, bowiem pierwsza edycja wydarzenia dotyczyła Pana Tadeusza.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa do 17. Imprezę otworzy dyrektor Ossolineum dr Łukasz Kamiński. Co 20-25 minut planowane są odczyty fragmentów dzieła Mickiewicza w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru Współczesnego. W zależności od warunków pogodowych wydarzenie będzie miało miejsce na dziedzińcu wewnętrznym albo w Auli.

Każda osoba uczestnicząca w imprezie, która przyniesie własną książkę, będzie mogła oznaczyć ją pamiątkowym stemplem Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Narodowe Czytanie 2022 odbywa się pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej.

HARMONOGRAM IMPREZY

Serdecznie zapraszamy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.