Niezapomniane warsztaty rodzinne — dzieci w wieku 3–6 lat

fot. Andrzej Niedźwiecki

13 maja zapraszamy na warsztaty rodzinne w cyklu towarzyszącym wystawie malarstwa Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia. W niedzielne południe wraz z dziećmi w wieku 3–6 lat i ich rodzicami obejrzymy prezentowane na wystawie portrety i wspólnie zastanowimy się O czym myśli pan z obrazu? (to tytuł spotkania).

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie historie stoją za osobami przedstawionymi na obrazach? O czym myślą portretowani, co lubią robić, albo czy mają ochotę na zupę pomidorową? Bo czy za każdym dziełem na wystawie musi kryć się Coś Poważnego? Na tym spotkaniu zabawimy się w dopowiadanie historii, a prezentowane dzieła staną się inspiracją do abstrakcyjnych podróży w przeszłość (i nie tylko). Zapraszamy!

 

13 maja 2018 (niedziela), godz. 12.00
Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Aula im. M. Gębarowicza
wstęp wolny
Zapisy drogą mailową: zapisy@ossolineum.pl
W treści zgłoszenia prosimy o podanie daty warsztatów oraz imienia i wieku dziecka, a także numeru kontaktowego oraz imienia i nazwiska opiekuna.

 

Niezapomniane warsztaty rodzinne to cykl spotkań dla dzieci i rodziców organizowane w gmachu głównym Ossolineum przy ul. Szewskiej. Kolejne spotkanie odbędzie się 10 czerwca i przeznaczone będzie dla rodzin z dziećmi w wieku 6–12 lat. Dla najmłodszych dzieci w wieku 0–2 lata i rodziców przeznaczone są warsztaty organizowane w cyklu Brzdąc w muzeum realizowane w ramach akcji #muzealniaki. Na następne spotkanie brzdąców zapraszamy 12 czerwca 2018.

Wystawa Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia prezentowana jest w Ossolineum od 22 lutego do 1 lipca 2018. Zorganizowana została przez Lwowską Galerię Sztuki im. B.G. Woźnickiego, gdzie odbyła się jej pierwsza odsłona trwająca od października 2017 do stycznia 2018. Obecnie z lwowskiej Galerii do Wrocławia przyjechały 64 dzieła. Można je podziwiać w gmachu głównym Ossolineum przy ul. Szewskiej, w Auli im. M. Gębarowicza i Salach pod Kopułą.

Wystawa czynna:
22 lutego – 1 lipca 2018
Aula im. M. Gębarowicza i Sale pod Kopułą
wtorek – sobota 10:00–18:00
niedziela 10:00–16:00
wstęp wolny

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.