Nie/zapomniana historia – zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych

plakat wystawy

program towarzyszący wystawie

Wystawie malarstwa Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia towarzyszy bogaty program zajęć dla odbiorców indywidualnych: młodzieży, dorosłych i rodzin z dziećmi. Z myślą o indywidualnych gościach Ossolineum przygotowaliśmy liczne warsztaty, wykłady, a także kurs malarstwa.

Dla młodych rodziców, których pociechy nie przekroczyły drugiego roku życia, mamy w ofercie cykl spotkań pt. Brzdąc w muzeum. Podczas tych zajęć dzieci spędzą miło czas w otoczeniu dzieł sztuki, a rodzice będą mieli okazję obejrzeć wystawę, mając u boku swoje pociechy.

Dla rodzin ze starszymi dziećmi oferujemy Niedzielne spotkania, podczas których postaramy się znaleźć odpowiedzi na takie najróżniejsze pytania – i te poważne, i te zupełnie zaskakujące. Czy modelka cierpliwie pozowała? Czy malując zimowy pejzaż, artysta musiał się ciepło ubrać? Czy dało się malować w całkowitej ciemności i czy portretowani byli w dobrym humorze, a także o czym myśleli podczas pozowania? Podczas niedzielnych spotkań dla rodzin porozmawiamy o wszystkim, co przyjdzie nam do głowy w związku z malarstwem.

Młodzież i osoby dorosłe zapraszamy na specjalne spotkania, podczas których prowadzący odkryją przed słuchaczami tajemnice obrazów prezentowanych na wystawie Muzeum Książąt Lubomirskich. Nie/zapomniana historia. Kto chce dowiedzieć się więcej o roli pejzażu w malarstwie, fascynacjach Jana Matejki i szczególnej relacji, jaka łączyła Henryka Rodakowskiego z jego córką,  zapraszamy do udziału w spotkaniach Wokół jednego obrazu.

Ofertę wykładów otwartych uzupełniają spotkania w ramach cyklu Współcześni romantycy prowadzone przez psychologów i dyplomowanych terapeutów. Dzięki nim poznamy siłę emocji, która, uwieczniona na obrazie, może przetrwać setki lat, a także spróbujemy odkryć, czy tęsknota, tak chętnie brana za temat przez malarzy, niesie z sobą więcej destrukcji czy twórczej inspiracji.

Dla osób, które nie chcą poprzestać jedynie na słuchaniu, oferujemy ponadto 16-godzinny kurs malarski, którego tematem przewodnim będzie portret. Każdy może spróbować swych sił w rysunku i malarstwie, dowiedzieć się więcej o proporcjach, światłocieniu i oddaniu emocji za pośrednictwem różnorodnych form i technik. Nie trzeba mieć swoich farb, nie trzeba mieć pędzla, wszystkie materiały zostaną zapewnione przez organizatorów.

Zajęcia dla grup przedszkolnych i szkolnych

Zajęcia dla dzieci i całych rodzin

Zajęcia dla młodzieży i dorosłych

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.