Noc Muzeów w Ossolineum

Program Nocy Muzeów w Ossolineum

Miejsce: Kamienica Pod Złotym Słońcem,
Rynek 6


10:00 – 0:00
Zwiedzanie wystawy „Historia rękopisu Pana Tadeusza” – teksty, konteksty, realia
Ekspozycja przygotowana z okazji 180. rocznicy I edycji Pana Tadeusza: ciekawe wydania poematu, cenne obrazy i rzeźby portretujące Adama Mickiewicza, sprowadzone z muzeów w Polsce i zagranicą.

17:00, 17:30
Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem (max. 40 osób)
Oprowadzanie po wystawach:
– „Historia rękopisu Pana Tadeusza – teksty, konteksty, realia”, przygotowanej z okazji 180. rocznicy I edycji Pana Tadeusza i poświęconej recepcji tego niezwykłego utworu; zobaczymy ciekawe wydania poematu, także w tłumaczeniach, cenne obrazy i rzeźby portretujące Adama Mickiewicza, sprowadzone z muzeów w Polsce i zagranicą
– Portret staropolski. Genealogia rodu Sapiehów, prezentującej siedemdziesiąt dwa wizerunki Sapiehów z tzw. Galerii Kodeńskiej, pochodzące ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu
– „Ossolineum było dla mnie drugim domem rodzinnym. Sapiehowie i Zakład Narodowy im. Ossolińskich”, eksponującej wybrane dary, jakie Zakład Narodowy im. Ossolińskich otrzymał od rodziny Sapiehów.

16:00, 18:00
„W poszukiwaniu Soplicowa” – zwiedzanie dla dzieci
To rodzaj interaktywnej zabawy z wieloma niespodziankami. Dzieci poznają głównych bohaterów „Pana Tadeusza”, odwiedzą pokój, w którym pisał Adam Mickiewicz, spróbują rozczytać odręczne pismo wieszcza. Na zakończenie wspólna zabawa plastyczna.
Dla dzieci w wieku: 6 –12 lat, czas trwania ok. 90 minut
NA ZAJĘCIA DLA DZIECI OBOWIĄZUJE REZERWACJA:  71 335 64 83 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00)

Szczegółowy program Nocy Muzeów 2014:
www.wroclaw.pl/noc-muzeow-wroclaw-2014

noc_muzeow


Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.