Nominacja dla Wydawnictwa Ossolineum

Lukas Bärfuss, „Koala”, Wydawnictwo Ossolineum, Wrocław 2017, okładka

Koala, książka Lukasa Bärfussa, wydana nakładem Wydawnictwa Ossolineum w serii „Z kraju i ze świata” otrzymała nominację do nagrody Ambasador Nowej Europy.

Książka w przekładzie Arkadiusza Żychlińskiego i z posłowiem Grzegorza Jankowskiego ukazała się w 2017 roku, trzy lata po premierze. Jak czytamy w opisie książki na stronie Wydawnictwa: „Kiedy w 2014 roku ukazała się druga powieść Lukasa Bärfussa, Koala, przyjęto ją entuzjastycznie. Szwajcarski pisarz w niekonwencjonalny sposób stworzył w niej alegorię społeczeństwa, które nie jest w stanie zaakceptować bierności jako postawy egzystencjalnej”.

Nagroda Ambasador Nowej Europy przyznawana jest corocznie za najlepszą publikację wydaną w języku polskim, która w sposób nowatorski przedstawia historyczne procesy lub aktualne doświadczenia Europejczyków, obserwowane z poziomu relacji społecznych i aktywności obywatelskich, zachodzących w obszarach kultury, edukacji, polityki i gospodarki.

Organizatorami konkursu Ambasador Nowej Europy są Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku i Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu.

Poza publikacją Wydawnictwa Ossolineum do nagrody nominowane są jeszcze cztery wydawnictwa książkowe.

Ogłoszenie wyników 14 maja 2018.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.