O wrocławskiej „fabryce snów” – wykład poświęcony Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu

Plakat wydarzenia

11 kwietnia 2019 zapraszamy na wykład pt. O wrocławskiej „fabryce snów”: Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu odbywający się w ramach cyklu otwartych wykładów popularyzatorskich Z ossolińskiej kolekcji. Tajemnice i odkrycia.

Okolice Hali Stulecia to miejsce mocno związane z polskim filmem. Mieściła się tu największa wytwórnia filmowa w Polsce – Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu. Odegrała ona niezwykle ważną rolę w rozwoju polskiego filmu po drugiej wojnie światowej. W zbiorach Działu Dokumentów Życia Społecznego ZNiO znaleźć można zarówno zdjęcia samego obiektu WFF, jak i te dotyczące powstałych w niej filmów. Warto po nie sięgnąć, by zapoznać się z historią miejsca, w którym obecnie znajduje się Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTa), a kiedyś realizowano takie filmy, jak Popiół i diament, Giuseppe w Warszawie czy Rękopis znaleziony w Saragossie.

Wykład poprowadzi dr Barbara Otfinowska z Działu Dokumentów Życia Społecznego ZNiO.

11 kwietnia 2019, godz. 18.00
Refektarz Ossolineum
ul. szewska 37
wstęp wolny

 

Wykłady Ossolińskie popularyzujące badania Zakładu Narodowego im. Ossolińskich finansowane są ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.