Oryginał rękopisu „Pana Tadeusza” w Kamienicy pod Złotym Słońcem

Inwokacja z "Pana Tadeusza"

Inwokacja z „Pana Tadeusza”

Od „ostatniego zajazdu na Litwie”, czyli wydarzeń opisanych przez Adama Mickiewicza w „Panu Tadeuszu”, mija w tym roku 200 lat. Z tej okazji w sobotę 8 września oryginał rękopisu „Pana Tadeusza” będzie można podziwiać w Kamienicy pod Złotym Słońcem, Rynek 6, od godziny 10.00 do 13.00.

Serdecznie zapraszamy także do odwiedzenia wystawy Historia rękopisu „Pana Tadeusza” – teksty, konteksty, realia, która w tym wyjątkowym dniu zostanie udostępniona zwiedzającym bezpłatnie.

W godzinach popołudniowych zapraszamy na Scenę Letnią Wrocławskiego Teatru Lalek, gdzie obszerne fragmenty dwunastu ksiąg „Pana Tadeusza: będą czytać wrocławscy aktorzy: Mariusz Kiljan, Magdalena Kumorek, Konrad Imiela, Elżbieta Romanowska, Marek Kocot i Tomasz Schimscheiner. Oprawę muzyczną zapewni zespół Małe Instrumenty Pawła Romańczuka. Gdyby pogoda nie dopisała, organizatorzy zapraszają do budynku Teatru Lalek. Na jednej z alejek Ogrodu Staromiejskiego będzie można podejść do stoiska Ossolineum i zapoznać się z nowościami wydawniczymi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Archiwum Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.