Ossolineum w II etapie znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 [4 maja -30 czerwca 2020]

Zasady udostępniania obowiązujące od 1 lipca 2020.


W związku z decyzją Rządu RP z dn. 29 kwietnia 2020 o rozpoczęciu II etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID19 oraz zaleceniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Rozwoju i Biblioteki Narodowej, w trosce o Państwa bezpieczeństwo informujemy, że Zakład Narodowy im. Ossolińskich od dnia 4 maja 2020 będzie działał w następującym trybie:

1. W maju częściowo otwarte dla publiczności zostanie Muzeum Pana Tadeusza. Muzeum Książąt Lubomirskich oraz wszystkie czytelnie i katalogi Biblioteki Ossolineum będą nieczynne do odwołania.  Zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej otwarcie czytelni przewidywane jest w IV etapie znoszenia ograniczeń

2. Wypożyczalnia dla osób uprawnionych zostanie uruchomiona w poniedziałek 11 maja 2020
Wypożyczalnia będzie działała w Auli ZNiO (parter, klatka C, przy Centrum Rejestracji). Wejście do Ossolineum będzie możliwe wyłącznie od strony ul. Szewskiej.

Nie pobieramy opłat za przetrzymanie książek w czasie pandemii.

3. Wypożyczalnia czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 11.45-15.00. Ze względu na wymogi bezpieczeństwa czytelnicy będą obsługiwani w systemie 1 osoba/10 minut.
Na odwiedziny w Wypożyczalni obowiązują zapisy.
Każdorazowo dzień i godzinę przyjścia do Wypożyczalni należy wcześniej ustalić poprzez email: zapisy_biblioteka@ossolineum.pl
lub kontaktując się telefonicznie: (71) 335 64 65

4. Rewersy należy składać z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Zamówione książki będą czekać na czytelnika przez 5 dni roboczych od daty złożenia rewersu.
Zwrócone książki będą podlegać kwarantannie przez okres 14 dni.
W tym czasie będą one niedostępne dla czytelników. Informację o niedostępności zamówionej pozycji czytelnik otrzyma emailem lub telefonicznie.
Aktualny Regulamin Wypożyczalni Miejscowej
Aktualny Regulamin Wypożyczalni Działowej

5. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, Czytelnicy proszeni są o przychodzenie w maseczkach ochronnych. Biblioteka Ossolineum zapewnia korzystającym z Wypożyczalni środki do dezynfekcji oraz rękawiczki jednorazowe. Czytelnicy proszeni są o dezynfekowanie dłoni przy wejściu do Wypożyczalni, zakładanie rękawic ochronnych oraz przestrzeganie wymaganego dystansu przestrzennego (minimum 2 metry).
Prosimy też, aby Czytelnicy przeziębieni i chorzy wstrzymali się z wizytą w Wypożyczalni do czasu wyzdrowienia.

6. Aktualnie obowiązujące zasady i ograniczenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się COVID-19: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Cały czas na bieżąco są realizowane kwerendy mailowe i telefoniczne oraz zamówienia reprograficzne przesyłane pocztą elektroniczną.
Dane kontaktowe:
Dział Informacji Naukowej: informacja@ossolineum.pl oraz tel. (71) 335 64 57
Pracownia Reprograficzna: reprografia@ossolineum.pl

Jednocześnie informujemy, że czas realizacji kwerend i zamówień może się wydłużyć.
O kolejnych zmianach w funkcjonowaniu Zakładu Narodowego będziemy Państwa informować.

Zachęcamy do korzystania z ossolińskich zbiorów cyfrowych. O tym, jakie to kolekcje i gdzie są dostępne, można przeczytać TUTAJ.

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji