Ossolińska Noc Jubileuszowa

W ramach obchodów 200-lecia Ossolineum 14 października zapraszamy na nocne zwiedzanie Gmachu Głównego i wystawy jubileuszowej „200 lat Ossolineum. 1817 – 2017”

Otworzymy dla Państwa przestrzenie na co dzień niedostępne i w oryginalny sposób opowiemy o szczególnie cennych zbiorach!

W Noc Jubileuszową, tym, którzy skorzystają z naszego zaproszenia, damy możliwość zwiedzania gmachu przy ul. Szewskiej oraz poznania Ossolińskich zbiorów. Po raz pierwszy zaprezentujemy zakupione w tym roku przez Ossolineum dwie akwarele Piotra Michałowskiego, które  przez ostatnie kilkadziesiąt lat były w posiadaniu kolekcjonera ze Stanów Zjednoczonych. Pokaz uzupełniony zostanie trójgłosem przedstawiającym opinie o nich historyka sztuki, konserwatora i artysty.

Podczas zwiedzania z przewodnikiem będzie można poznać Zakład Narodowy im. Ossolińskich poprzez spotkania z pracownikami, które pozwolą na odkrywanie tajników ich pracy. Będzie to także okazja do poszerzenia wiedzy na temat zagadnień badawczych, z którymi na co dzień spotykają się Ossolińscy. Zajrzymy również do miejsc, które normalnie dostępne są tylko z odpowiednimi przepustkami i, przemierzając setki schodów, przejdziemy się zakamarkami Głównego Gmachu Ossolineum. Każdy z uczestników zwiedzania zmierzy się równocześnie z zadaniami, rozwiązanie których odnajdzie w każdym z odwiedzonych gabinetów i działów. Na zwiedzanie z przewodnikiem obowiązuje rezerwacja miejsc!

Tego wieczora otworzymy dla Państwa również naszą wystawę jubileuszową „200 lat Ossolineum. 1817 – 2017” oraz taras widokowy, które będą dostępne do godziny 22.00. Odbędzie się także kiermasz książek, na którym będzie można nabyć w promocyjnych cenach nowości Wydawnictwa Ossolineum oraz publikacje dotyczące zbiorów i historii Zakładu Narodowego im. Ossolińskich.

 

 

PROGRAM:

18:00–19:00: Michałowski w Ossolineum

Prezentacja dwóch akwarel Piotra Michałowskiego – „Dyliżans francuski” i „Mieszczaństwo tomaszowskie” – zakupionych do zbiorów Ossolineum na początku 2017 roku.  Po godzinnym pokazie w Czytelni Głównej, któremu towarzyszyć będą wypowiedzi historyka sztuki, konserwatora i artysty, akwarele Michałowskiego będzie można obejrzeć do godziny 22.00 na wystawie jubileuszowej.
Autorami wystąpień będą: Beata Długajczyk (Dział Sztuki), Katarzyna Kroczak (Pracownia Konserwacji Zbiorów), Tomasz Fronczek (wrocławski artysta plastyk).
Miejsce spotkania: Czytelnia Główna (2. piętro)

 

19.00 – 22.00: Nocne zwiedzanie Ossolineum z przewodnikiem

Wejścia o godz. 19.00, 20.00, 21.00 (obowiązuje rejestracja:Oprowadzanie będzie trwało ok. 45 minut.
Miejsce zbiórki: przejazd na dziedziniec wewnętrzny od strony ul. Szewskiej

Tel. kontaktowy: 71 335 64 83
Email: edukacja@ossolineum.pl

 

18.00 – 22.00

  • możliwość zwiedzanie wystawy jubileuszowej „200 lat Ossolineum. 1817–2017”
  • możliwość wejścia taras widokowy
  • kiermasz książek Wydawnictwa Ossolineum (ceny promocyjne)

Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny!

 

Informacje dodatkowe:

  • Uprzejmie informujemy, że ze względu na brak windy i dużą liczbę schodów, nie ma możliwości wzięcia udziału w nocnym zwiedzaniu z przewodnikiem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz z wózkami dziecięcymi.
  • Miejsca dostępne na wózku inwalidzkim: wystawa jubileuszowa, kiermasz wydawnictw, czytelnia główna (Michałowski w Ossolineum)
  • Chętnym do wzięcia udziału w punkcie programu pn. „Michałowski w Ossolineum” rekomendujemy 20.00 jako godzinę rozpoczęcia „Nocnego zwiedzania Ossolineum z przewodnikiem”
  • „Nocne zwiedzanie z przewodnikiem” nie obejmuje wystawy jubileuszowej i tarasu widokowego – te miejsca można zwiedzić samodzielnie w godzinach: wystawa 14.00 – 22.00 / taras 18.00 – 22.00. W związku z tym uczestnikom ostatniego zwiedzania (21.00 – 22.00) proponujemy odwiedzenie tych miejsc przed godziną rozpoczęciem oprowadzania tj. do godz. 21.00;

 

REGULAMIN Ossolińskiej Nocy Jubileuszowej


Wydarzenie organizowane pod patronatem:

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.