Pomarańczowa Alternatywa podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w Ossolineum

Plakat akcji organizowanej przez Pomarańczową Alternatywę, Dział Dokumentów Życia Społecznego

15 września (sobota) o godz. 11.00 zapraszamy na wyjątkowe spotkanie, podczas którego uczestnicy obejrzą wybrane specjalnie na tę okazję obiekty, a także posłuchają opowieści specjalistów, pracowników Ossolineum. Zaprezentujemy plakaty z lat 1918–1920 i materiały przedstawiające zniszczenia i odbudowę Wrocławia w latach 1945–1950. Odbędzie się także prelekcja My jesteśmy krasnoludki przybliżająca działalność Pomarańczowej Alternatywy.

15 i 16 września zapraszamy na drugi weekend wydarzeń odbywających się w Ossolineum w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. W sobotę (15 września) po raz pierwszy swoje podwoje otworzy przed zwiedzającymi oddział Ossolineum przy ul. Sołtysowickiej 24. 16 września, w niedzielę, cykl spotkań z Ossolineum zakończy oprowadzanie po wystawie w Muzeum Pana Tadeusza.

 

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

 

KIEDY: 15 i 16 września 2018
GDZIE: Zakład Narodowy im. Ossolińskich – oddział (ul. Sołtysowicka 24), Muzeum Pana Tadeusza (Rynek 6)
CZAS TRWANIA: 30–45 min. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wydarzenia realizowane są dla kilku następujących po sobie grup (wstęp co pół godziny lub co godzinę).
ZAPISY: Wstęp bezpłatny, konieczna rejestracja pod adresem: zapisy@ossolineum.pl

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Dokumenty Życia Społecznego, Edukacja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.