Praca – redaktor prowadzący w Wydawnictwie Ossolineum

Zakład Narodowy im. Ossolińskich poszukuje kandydata na stanowisko
redaktora prowadzącego w Wydawnictwie Ossolineum

Miejsce zatrudnienia: Wrocław
Forma zatrudnienia: umowa o pracę na pełen etat

Opis stanowiska:

Do obowiązków osoby zatrudnionej na stanowisku będzie należeć przede wszystkim:

  • koordynowanie pracy nad książkami Wydawnictwa Ossolineum, w szczególności tomami z serii Biblioteka Narodowa
  • stałe kontaktowanie się z autorami i współpracownikami Wydawnictwa w Polsce i za granicą
  • pisanie i redagowanie tekstów informacyjnych
  • przygotowywanie umów i innych dokumentów
  • współpraca z innymi działami Wydawnictwa
  • udział w kolegiach redakcyjnych, targach książki i spotkaniach autorskich.

Wymagania:

  • wyższe wykształcenie humanistyczne
  • znajomość literatury polskiej i światowej
  • wzorowa polszczyzna
  • znajomość zasad edycji tekstu
  • znajomość etapów pracy nad książką oraz programów komputerowych używanych w wydawnictwie
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie
  • bardzo dobra organizacja pracy, umiejętność pracy w zespole
  • wiarygodność, komunikatywność i elastyczność.

Oferujemy:

  • pracę w jednym z najbardziej prestiżowych wydawnictw w Polsce
  • wynagrodzenie stosowne do czasu pracy i zakresu obowiązków
  • możliwość rozwoju i awansu.

Listy motywacyjne wraz z CV przyjmujemy do 26 lipca 2016 roku pod adresem: wydawnictwo@znio.pl Prosimy o wpisanie w temacie wiadomości: Redaktor prowadzący. Skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.