Premiera spektaklu „Balladyna” w reżyserii Marii Streker – 10 listopada 2023, Teatr Układ Formalny

„Balladyna” Juliusza Słowackiego w reżyserii Marty Streker, premiera: 10 listopada 2023, Teatr Układ Formalny, grafika i zdjęcie: Maciej Rabski

Wraz z Muzeum Pana Tadeusza i Teatrem Układ Formalny zapraszają na premierę  spektaklu „Balladyna” w reżyserii Marty Streker.

„Balladyna” Juliusza Słowackiego w reżyserii Marty Streker to opowieść o toksycznej siostrzanej relacji w patriarchalnym świecie pełnym przemocy. Główne bohaterki, Balladyna i Alina, żyją dziecięcymi fantazjami o nieograniczonych możliwościach, wierząc, że czeka na nie królewicz na białym koniu, który przyniesie władzę, prestiż i uznanie. Te sztucznie wykreowane marzenia, choć wydają się niewinne, stanowią źródło tragedii, prowadząc ostatecznie do śmierci jednej z sióstr.

Spektakl obrazuje proces dojrzewania, stanowiąc zarazem studium siostrzanej miłości pełnej zazdrości i przemocy. W świecie „Balladyny”, wypełnionym brutalną rywalizacją, jawa miesza się ze snem, a wszelkie próby pozbycia się wstydliwej przeszłości prowadzą do kolejnych błędów. Jeśli poczucie winy mogłoby się zmaterializować, czyją przybrałoby postać?

Spektakl będzie miał premierę repertuarową 10 listopada 2023 o godz. 19:00 w Teatrze Układ Formalny (Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39A, 50-433 Wrocław).

Więcej informacji o wydarzeniu -> strona Muzeum Pana Tadeusza.


Spektakl powstał w koprodukcji Muzeum Pana Tadeusza – Oddziałem Zakładu Narodowego im. Ossolińskich z Teatrem Układ Formalny. Spektakl jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław – www.wroclaw.pl. Sztuka powstaje przy wsparciu organizacji partnerskiej – Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.