Proweniencyjna Grupa Robocza

Najstarsza pieczęć ossolińska

„Badania proweniencyjne nie tylko rejestrują fragmenty głośnych ongi księgozbiorów, nie tylko potwierdzają istnienie książnic, o których albo wiemy skądinąd, lub których istnienia wolno się było domyślać, lecz odkrywają nam długi szereg dużych bibliotek prywatnych, które należały do osób nieznanych lub mało znanych”

(Kazimierz Piekarski)

 

Szanowni Państwo,

Witamy na stronie Proweniencyjnej Grupy Roboczej, która została powołana do życia podczas konferencji „Książka dawna i jej właściciele = Early Printed Books and Their Owners” 29 września – 1 października 2016 r. [Program konferencji]

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami inaugurujemy działalność Grupy, udostępniając na stronach biblioteki Ossolineum nadesłane w tym celu prezentacje uczestników konferencji.

Liczymy na to, że zawarte w prezentacjach wiadomości i fotografie znaków własnościowych będą stanowiły pomoc dla badaczy zainteresowanych księgozbiorami historycznymi i ich proweniencjami.

Zapraszamy na pierwsze posiedzenie Proweniencyjnej Grupy Roboczej, które odbędzie się w drugim kwartale 2017 r. (dokładny termin zostanie podany wkrótce).

Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć z konferencji, wykonanych przez Andrzeja Niedźwieckiego

Agnieszka Franczyk-Cegła i Dorota Sidorowicz-Mulak

Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika. / Opublikowano , autor: Dział Informacji