Recepcja Mikołaja Kopernika w XVI-XX w. – nowy projekt w Ossolineum

Recepcja Mikołaja Kopernika w XVI-XX w. – nowy projekt w Ossolineum

Zakład Narodowy im. Ossolińskich podpisał z Ministerstwem Edukacji i Nauki umowę na realizację projektu popularnonaukowego „Recepcja Mikołaja Kopernika w XVI-XX w.” w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II – Popularyzacja nauki”.

Projekt, realizowany przez zespół Biblioteki Ossolineum, obejmować będzie realizację wystawy stacjonarnej poświęconej recepcji oraz odbiorowi dzieła Mikołaja Kopernika „De revolutionibus”. Celem wystawy jest pokazanie, co wydarzyło się w nauce i społeczeństwie europejskim po publikacji w 1543 r. dzieła, które zapoczątkowało przewrót kopernikański. Projekt będzie jednocześnie realizacją oraz kontynuacją obchodów Roku Kopernika ogłoszonego w związku z 550 rocznicą urodzin astronoma przypadającą w 2023 r. Na organizowanej wystawie egzemplarz pierwodruku Kopernika stanie się punktem wyjścia do stworzenia opowieści o tym, co działo się później.

——

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II – Popularyzacja nauki”.

Nazwa programu: Społeczna odpowiedzialność nauki II – Popularyzacja nauki
Nazwa zadania: Recepcja Mikołaja Kopernika w XVI-XX w.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.