Na posiedzeniu w dniu 12 grudnia 2013 Senat RP, w obecności Stowarzyszenia Pracowników, Współpracowników i Przyjaciół Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa oraz przedstawiciela Zakładu Narodowego im. Ossolińskich, ustanowił rok 2014 Rokiem Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Uchwałę podjęto jednogłośnie z okazji przypadającej na 3 października 2014 roku 100. rocznicy urodzin legendarnego Kuriera z Warszawy. Ostatnie zdanie przyjętej przez Senat uchwały brzmi:
Profesor Zbigniew Brzeziński po śmierci Jana Nowaka-Jeziorańskiego napisał: „Odtąd będzie częścią historii Polski. Pomógł ją ukształtować. (…) Był wspaniałym połączeniem romantyzmu z politycznym realizmem, mądrości i emocji intelektualnych, pasji i osobistej lojalności”.
W gmachu Senatu została otwarta przygotowana przez Gabinety Świadków Historii ZNiO wystawa planszowa „Swojego życia nie zamieniłbym na żadne inne” poświęcona życiu, dokonaniom i kolekcji Jana Nowaka Jeziorańskiego przekazanej do Ossolineum.
Plansza1 (PDF), Plansza2 (PDF), Plansza3 (PDF),
Plansza4 (PDF), Plansza5 (PDF), Plansza6(PDF)
Na kolekcję Jeziorańskich, która trafiła do Ossolineum, składają się przede wszystkim polonika – około dwustu obrazów, akwarel, rysunków, miniatur i grafik, prawie tysiąc dwieście numizmatów, ponad dwieście pięćdziesiąt sztuk broni, sreber, szkła, porcelany i tkanin, ponad dwieście medali i odznaczeń oraz wiele dokumentów i cennych obiektów, jak pas kontuszowy z portretem Tadeusza Kościuszki.
Do najcenniejszych dzieł w kolekcji należą obrazy: Utopiona w Bosforze Jana Matejki, Wesoły kwaterunek Józefa Brandta, Róże Leona Wyczółkowskiego oraz prace Juliana Fałata Okolice Bystrej i Upolowany niedźwiedź na saniach. W kolekcji znalazły się także akwarele i rysunki Cypriana Kamila Norwida i Józefa Czapskiego oraz dzieła o tematyce historycznej, np. Fredro pod Smoleńskiem w 1633 roku Juliusza Kossaka. Wśród monet prawdziwym unikatem jest denar Bolesława Krzywoustego z II połowy XII wieku z postaciami św. Wojciecha i księcia Bolesława na rewersie i napisem na awersie: BOLEZLAUS i ADALBERTUS.
W roku 2000 został powołany w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich Gabinet Jana i Jadwigi Nowak-Jeziorańskich, który stał się częścią Gabinetów Świadków Historii. W 2016 roku w Kamienicy pod Złotym Słońcem na wrocławskim Rynku zostanie otwarta stała wystawa poświęcona walce pokolenia Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Władysława Bartoszewskiego o wolną Polskę.