Ruch studencki w Polsce 1944-1989 – spotkanie z Tomem Junesem, 12 lipca 2023

Okładka książki

Okładka książki Toma Junesa „Pokolenia PRL. Ruch studencki w Polsce 1944-1989”

Zakład Narodowy im. Ossolińskich oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu zapraszają na spotkanie z Tomem Junesem, autorem książki „Pokolenia PRL. Ruch studencki w Polsce 1944-1989”.

Spotkanie poprowadzi dr Krzysztof Popiński, historyk z Katedry Filozofii i Historii Gospodarczej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, badacz ruchów studenckich i życia akademickiego XIX i XX w., autor książki „Od SKS do NZS”.

Tom Junes jest adiunktem w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk oraz członkiem Fundacji Nauk o Człowieku i Społeczności w Sofii. Posiada stopień doktora. z KU Leuven (Belgia), a jako pracownik naukowy podoktorancki odbywał staże w Warszawie, Wiedniu, Budapeszcie, Helsinkach, Poczdamie, Jenie, Sofii i Florencji. Jego zainteresowania badawcze obejmują historię Europy Wschodniej i historię zimnej wojny, ze szczególnym uwzględnieniem ruchów młodzieżowych i studenckich, politykę partii komunistycznych i socjalistycznych oraz protesty po 1989 roku. Jest autorem książki „Pokolenia PRL: ruch studencki w Polsce 1944-1989” oraz wielu publikacji na temat protestów studenckich w Europie Wschodniej.

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu „Seminarium Środkowoeuropejskie”, które jest organizowane przez Ossolineum i Oddział IPN we Wrocławiu.

12 lipca 2023, godz. 17.00
Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Refektarz
ul. Szewska 37, Wrocław

Wstęp wolny!

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.